Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. 1000 TL’lik Banknotun Üzerinde Kimin Fotoğrafı Olacak? İşte Detaylar

1000 TL’lik Banknotun Üzerinde Kimin Fotoğrafı Olacak? İşte Detaylar

Son günlerde dolaşan söylentiler, 500 TL ile 1.000 TL'lik yeni banknotların çıkacağını iddia ederek dikkatleri üzerine çekti. Bu iddiayı duyanlar ise merakla yeni banknotların üzerinde kimin fotoğrafının olacağını araştırmaya başladı. Ancak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın yaptığı açıklamaya göre 1.000 TL'lik banknot basılmayacak. İşte 1000 TL'lik banknotun üzerinde kimin fotoğrafının olacağıyla ilgili detaylar...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
118 0
1000 TL'lik Banknotun Üzerinde Kimin Fotoğrafı Olacak? İşte Detaylar

1.000 TL’lik Banknotun Üzerinde Kimin Fotoğrafı Olacak?

Enflasyonun yükselmesi ve maaşların erimesiyle birlikte Türkiye’de ekonomik bir kriz yaşanıyor. Bu durum, Merkez Bankası’nı harekete geçirdi ve 200 TL’lik banknot basımına hız verildi. Ancak, 500 TL ve 1.000 TL’lik banknotların basılacağı iddiası sadece söylentiden ibaret. Şu anda 1.000 TL’lik banknotun üzerinde kimin fotoğrafının olacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

1.000 TL’lik Banknot Basılmayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonun gelecek yıllarda düşeceğini belirterek 500 TL’lik banknotların Türkiye’nin ihtiyacı olmadığını ifade etti. Serbest döviz kuru rejimine sahip olan Türkiye’nin bu sistemden vazgeçmeyeceğini vurgulayan Yılmaz, döviz fiyatlarının arz ve talep tarafından belirlendiğini söyledi. Dolayısıyla, Yılmaz’ın açıklamaları doğrultusunda 1.000 TL’lik banknot basılmayacak ve üzerinde hiç kimsenin fotoğrafı yer almayacak.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Yardımcısı İddiaları Yalanladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Güven Pado, banknotlarla ilgili çıkan haberleri yalanladı. Pado, bu tür iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve sadece polemik amaçlı söylendiğini belirtti. Dolayısıyla, 1.000 TL’lik banknotun üzerinde kimin fotoğrafının olacağıyla ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Bu gelişmeler doğrultusunda, 1.000 TL’lik banknotun basılmayacağı ve üzerinde hiç kimsenin fotoğrafının olmayacağı anlaşılıyor. Söylentilerin aksine, 1.000 TL’lik banknotun çıkışı hakkında resmi bir açıklama yapılmamıştır. Yatırımcılar ve vatandaşlar, gelecekteki ekonomik gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir