Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 2023 yılında yeni evlenecek çiftler i̇çin devlet destekli faizsiz evlilik kredisi sunulacak!

2023 yılında yeni evlenecek çiftler i̇çin devlet destekli faizsiz evlilik kredisi sunulacak!

Evlilik hazırlığı yapan çiftlere müjde! 2023 yılında evlenmeyi planlayanlara, devlet destekli faizsiz evlilik kredisi imkanı sunulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre, evlilik sezonunda yeni evlenecek çiftlere 150 bin TL tutarında faizsiz kredi desteği sağlanacak.

Ufuk ATAMAN Ufuk ATAMAN - - 2 dk okuma süresi
161 0

Başvuru Yapabilecek Bankalar ve Şartları

Evlilik kredisine başvurmak isteyen çiftler, bu krediyi hangi bankaların sağladığını ve başvuru süreçlerini merak ediyorlar. Faizsiz evlilik kredisi, Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla verilecek. Bu kredi, çiftlere iki yıl geri ödemesiz ve toplamda 48 ay vadeli olarak sunulacak.

Evlilik kredisinin başvuru şartları ve tarihleri henüz açıklanmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın zamanda bu konuda daha fazla bilgi vereceği bekleniyor. Başvuru süreci ve şartları hakkında bilgilendirme yapılmasıyla çiftler, evlilik kredisi fırsatından yararlanmak için gereken adımları atabilecekler.

Evlilik Kredisiyle Desteklenen Amaçlar

Faizsiz evlilik kredisi, evliliklerin teşvik edilmesi ve aile kurumunun güçlendirilmesi amacıyla sunuluyor. Ayrıca, bu krediyle çocuk eğitimi ve aile güvenliği gibi konularda da destek sağlanması planlanıyor. Yeni evlenecek çiftlere verilecek bu kredi, evlilik sürecinde maddi anlamda rahatlama sağlamak ve ailelerin geleceğini güvence altına almak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kredinin Finansmanı ve Özellikleri

Faizsiz evlilik kredisi için belirlenen banka, Aile ve Gençlik Bankası oldu. Kredinin finansmanı ise Karadeniz’deki doğalgaz kaynaklarından elde edilen gelirlerle sağlanacak. Bu sayede çiftlere faizsiz kredi verilerek, evlilik masraflarının karşılanmasında destek olunacak.

Evlilik kredisinin detayları ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilginin açıklanmasıyla birlikte çiftler, bu fırsattan yararlanmak için başvurularını yapabilecekler. Evlilik hazırlıkları yapan çiftler için faizsiz evlilik kredisi, önemli bir maddi destek sağlayarak, mutlu bir evlilik yolculuğuna adım atmalarına yardımcı olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir