Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Aile Bakanlığı’ndan 100 Bin TL’ye Kadar Sosyal Yardım Fırsatı!

Aile Bakanlığı’ndan 100 Bin TL’ye Kadar Sosyal Yardım Fırsatı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev onarımı, yapımı ve eşya alımı için 35 bin ile 100 bin TL arasında değişen nakit yardım programını duyurdu. Başvuru şartları ve detayları haberimizde. Aile Bakanlığı, maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara yönelik önemli bir yardım programı başlattı. Ev onarımı, yapımı ve eşya alımı için 35 bin ile 100 bin TL arasında nakit yardım fırsatı sunulacak. Peki, başvuru şartları neler? Yardım miktarları nasıl belirleniyor? İşte detaylar...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
103 0
Aile Bakanligindan 100 Bin TLye Kadar Sosyal Yardim Firsati

Başvuru Şartları ve Başvuru Süreci

Aile Bakanlığı’nın sosyal yardım programından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması gerekiyor. Bu şartlar şunlardır:

  • Hane içinde kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması (2023 yılı için 2.835,60 TL)
  • Yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan birine sahip olmak
  • Onarım veya yapım yapılacak evin tam hisseli tapusuna sahip olmak
  • Yardım kriterlerine ve ihtiyaca uygun olmak

Başvurular e-devlet üzerinden veya en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) şubelerinden yapılabilmektedir. Başvuru formunu doldurarak gerekli belgeleri ekleyip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yardım Miktarları ve Ödemeler

Başvurusu onaylanan vatandaşların Ziraat Bankası hesaplarına belirlenen miktar kadar para yatırılacaktır. Yardım miktarı ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. Ev onarımları için 35 bin ile 100 bin TL arasında nakit yardım yapılırken, ev yapımı için 100 bin TL’ye kadar destek verilmektedir. Ayrıca, ev eşyası alımı için de 10 bin TL’ye kadar nakit yardım sağlanacaktır.

Yardım Programının Amacı ve Son Başvuru Tarihi

Aile Bakanlığı’nın bu sosyal yardım programı, yaşanılamaz durumda olan eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara daha iyi yaşam koşulları sunmayı hedeflemektedir. Betonarme ev yapımı, prefabrik ev yapımı ve afet durumlarında ev eşyası alımı gibi ayni veya nakdi yardımlar yapılacaktır.

Yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların başvurularını zamanında yapmaları önemlidir. Son başvuru tarihi henüz açıklanmamıştır. Ayrıntılı bilgilere Aile Bakanlığı’nın resmi web sitesi veya SYDV şubelerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir