Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Akaryakıt Fiyatlarına Büyük Zam Geldi! İstanbul, Ankara, İzmir Güncel Akaryakıt Fiyatları

Akaryakıt Fiyatlarına Büyük Zam Geldi! İstanbul, Ankara, İzmir Güncel Akaryakıt Fiyatları

Akaryakıt fiyatlarında büyük bir zam yaşandı ve pompa fiyatlarına yansıdı. İstanbul, Ankara ve İzmir'de güncel akaryakıt fiyatlarına dair detaylar haberimizde...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
136 0
Akaryakıt Fiyatlarına Büyük Zam Geldi! İstanbul, Ankara, İzmir Güncel Akaryakıt Fiyatları

Akaryakıt Fiyatlarına Büyük Zam Geldi!

Ülkemizdeki akaryakıt istasyonlarına uğrayan araç sahipleri, büyük bir sürprizle karşılaştı. Hayat pahalılığının artışı ve dolar kurunun yükselmesi sonucunda akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi. Bu durum, özellikle araç sahiplerini endişelendiriyor. Benzin, motorin ve LPG gibi akaryakıt türlerine peş peşe gelen zamlar, vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor. İşte güncel akaryakıt fiyatları ve detayları…

İstanbul, Ankara, İzmir’de Güncel Akaryakıt Fiyatları

Akaryakıt fiyatlarındaki son zamlarla birlikte, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerdeki pompa fiyatları da artış gösterdi. İşte üç büyük ildeki güncel akaryakıt fiyatları:

İstanbul

Akaryakıt TürüFiyatı (TL)
Benzin23.94
Motorin22.10
LPG10.65

İstanbul Anadolu Yakası’nda bir litre benzinin fiyatı 23.94 TL olarak belirlendi. Motorin litre fiyatı ise 22.10 TL olarak kaydedildi. Aynı bölgede LPG’nin litre fiyatı ise 10.65 TL olarak tespit edildi. İstanbul Avrupa Yakası’nda ise benzinin litre fiyatı 23.99 TL, motorin fiyatı 22.16 TL ve LPG’nin litre fiyatı 10.72 TL olarak gerçekleşti.

Ankara

Akaryakıt TürüFiyatı (TL)
Benzin24.35
Motorin22.55
LPG10.75

Ankara’da benzinin litre fiyatı 24.35 TL, motorin litre fiyatı 22.55 TL ve LPG’nin litre fiyatı 10.75 TL olarak belirlendi.

İzmir

Akaryakıt TürüFiyatı (TL)
Benzin24.37
Motorin22.66
LPG11.24

İzmir’de benzinin litre fiyatı 24.37 TL, motorin litre fiyatı 22.66 TL ve LPG’nin litre fiyatı 11.24 TL olarak kaydedildi.

Akaryakıt fiyatlarındaki bu büyük zam, araç sahiplerini olumsuz etkiliyor. Yakıt masraflarının artmasıyla birlikte vatandaşlar, daha dikkatli ve tasarruflu bir şekilde araç kullanmayı düşünebilirler. Ancak bu zam, genel olarak ekonomik hayatı ve ulaşımı etkileyen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Gelecekteki akaryakıt fiyatlarının nasıl şekilleneceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir