Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Akıllı Telefonları Şahlandıracak Teknoloji: Micron UFS 4.0 Modülleri Tanıtıldı!

Akıllı Telefonları Şahlandıracak Teknoloji: Micron UFS 4.0 Modülleri Tanıtıldı!

Micron, akıllı telefonlarda SSD hızlarını geride bırakacak yeni UFS 4.0 destekli modüllerini tanıttı. Bu yeni depolama cihazları, akıllı telefonlara üstün bir depolama deneyimi sunacak. Detaylar haberimizde!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
106 0
Akilli Telefonlari Sahlandiracak Teknoloji Micron UFS 4.0 Modulleri Tanitildi

Micron, Akıllı Telefonlara SSD Hızını Getiriyor

Micron, Çarşamba günü yeni nesil depolama cihazları olan UFS 4.0 uyumlu modüllerini tanıttı. Bu tanıtılan depolama cihazları, akıllı telefon kullanıcılarına daha önce hiç yaşamadıkları bir hız deneyimi sunmayı hedefliyor. İşte bu teknolojiyle nasıl olacak?

Akıllı telefonlarda SSD hızı nasıl sağlanacak? Micron’un en son nesil tek modüllü akıllı telefon depolama cihazları, daha yeni ve daha hızlı NAND belleği entegre etmekle kalmayıp aynı zamanda UFS spesifikasyonundaki iyileştirmeleri birleştirerek bugüne kadarki en hızlı depolama cihazları olacaklar. UFS 4 cihazlarının bu yılın ikinci yarısında amiral gemisi akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılması planlanıyor.

Micron’un UFS 4.0 depolama cihazları üç farklı kapasite seçeneğiyle sunulacak: 256 GB, 512 GB ve 1 TB. 512 GB ve 1 TB üst düzey UFS 4.0 ürünleri, Micron’un 232 katmanlı altı düzlemli 1 TB 3D TLC NAND belleği kullanarak sıralı okuma hızında 4.300 MB/sn’ye kadar ve sıralı yazma hızında 4.000 MB’a kadar performans sağlayabilecekler.

Bu, akıllı telefonlar için bugüne kadarki en yüksek performanslı UFS depolama modülleri olduğunu Micron tarafından bildirilen verilere göre gösteriyor. Ancak 256 GB kapasiteli modellerde bu hızların biraz daha düşük olabileceği belirtiliyor.

Micron’un UFS 4.0 modülleri, yüksek performansın yanı sıra daha yüksek enerji verimliliği sunarak %25’e kadar enerji tasarrufu sağladığı belirtiliyor. Bu, daha güçlü ve daha az enerji tüketen depolama modülleri anlamına geliyor.

Ayrıca, daha yüksek kapasiteli pil kullanımına da imkan tanıyacaklar. Micron şu anda önde gelen akıllı telefon üreticileriyle UFS 4.0 depolama modüllerini test ediyor ve bu modüllerin seri üretime geçmesiyle önümüzdeki aylarda kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Bu haber hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Akıllı telefonlarda daha hızlı ve daha yüksek kapasiteli depolama cihazları sizce nasıl bir deneyim sunacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir