Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Altın Fiyatları Yeni Zirveye Ulaştı: İslam Memiş Açıkladı!

Altın Fiyatları Yeni Zirveye Ulaştı: İslam Memiş Açıkladı!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
160 0
Altın Fiyatları Yeni Zirveye Ulaştı: İslam Memiş Açıkladı!

Altın Fiyatları İç Piyasada Dalgalanmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta başından beri ons altının istikrarlı bir şekilde seyretmeye çalışması, iç piyasadaki altın türlerinin fiyatlarında dalgalanmalara yol açtı. Ancak ABD’den gelen haberler, altın fiyatlarının ayın başındaki rekor seviyelerden oldukça uzaklaşmasına neden oldu.

Ancak bu hafta altın, döviz kaynaklı olarak yükselişe geçerek yeni bir zirveye ulaştı. Yatırımcılar tarafından tahminleri merakla takip edilen İslam Memiş, gram altındaki yeni zirveyi açıkladı. Peki, bugün çeyrek altın, gram altın, yarım altın, 22 ayar bilezik, Cumhuriyet altını ne kadar oldu? İşte detaylar…

İslam Memiş Altın Tahminlerini Açıkladı

Altın fiyatlarını değerlendiren İslam Memiş, ons altından başlayarak öngörülerini paylaştı. Memiş, “1968 dolar ons altında direnç seviyesi. Buranın üzerinde kapanışlar gelmeli ki, 1995 dolar seviyesini hedef olarak belirlesin. 1910 dolar öngörüm hala geçerli. 1933’ten tepki alımı geldi ancak öngörüm devam ediyor. 1910 doları beklemeye devam ediyorum” dedi.

Gram Altın Değerlendirmesi

İslam Memiş, gram altın değerlendirmelerine de değindi. Gram altının TL Kapalıçarşı’da 1478-1490 lira aralığında olduğunu belirten Memiş, “TCMB’nin 22 Haziran’daki faiz kararını görmeden karar vermeyeceğim. 1450 seviyesinin üzerindeki yükselişin 1550’ye kadar süreceği öngörüm devam ediyor. Dolar kurunun değer kazanmasıyla birlikte 1600, 1650 lira seviyelerine tekabül eden yükselişleri değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Satış ve Alım Tavsiyeleri

İslam Memiş, gram altınla ilgili sorulara da yanıt verdi. “Çok yükseldi, satılır mı?” sorusuna ise “Bir ihtiyacınız yoksa, ev veya araba almayacaksanız, daha düşük fiyatlardan alırım diye pozisyon açmamalısınız” şeklinde cevap verdi. Uzun vadeli yatırımcıların altını korumaya devam etmesi gerektiğini vurgulayan Memiş, altın piyasasının alım-satım için uygun olmadığını belirtti.

Altın Fiyatları

Son duruma göre, ons altın anlık olarak 1.961 dolar seviyesinde işlem görüyor. Gram altın ise 1.474 liradan satılıyor. Çeyrek altın ise bugün 2.402 liradan alıcı buluyor.

Altın fiyatlarıyla ilgili yapılan tahminler ve İslam Memiş’in açıklamaları, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Önümüzdeki hafta başındaki rakamlarla birlikte altın fiyatlarının nasıl seyredeceği merakla bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir