Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara’da Sağanak Yağış: Yollar Göle Döndü, Su Baskınları Yaşandı

Ankara’da Sağanak Yağış: Yollar Göle Döndü, Su Baskınları Yaşandı

Başkent Ankara Sağanak Yağışın Etkisi Altında Ankara'da etkili olan sağanak yağış, bazı bölgelerde su baskınlarına neden oldu ve yollar göle dönerek araçların ilerlemesini zorlaştırdı.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
154 0
Ankara'da Sağanak Yağış: Yollar Göle Döndü, Su Baskınları Yaşandı

Yollar Göle Döndü, Araçlar İlerleyemedi

Başkent Ankara’da öğle saatlerinde başlayan yoğun yağış, olumsuz etkilere sebep oldu. Sokaklar ve caddeler su birikintileriyle dolarken, su seviyesi yer yer 50 santimetreye kadar yükseldi.

Bu durum, araçların ilerlemesini engelledi ve trafik akışını olumsuz etkiledi.

Bina Çökmesi ve Tedbirler

Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı Etlik semtinde, toprak kayması nedeniyle bir binanın istinat duvarı çöktü. Esnaf, su baskınlarına karşı önlem olarak iş yerlerinin önüne kum torbaları yerleştirerek tedbir aldı.

Başkan Mansur Yavaş’tan Açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, belediye personelinin ihbarlara müdahale ettiğini duyurdu. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, su baskını yaşanan bölgelerde tahliye çalışmalarına başladı.

Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Değerli hemşehrilerim, kent merkezinde yarım saat içerisinde afet düzeyinde (m²’ye 38 kg) kuvvetli/fırtınalı sağanak yağış ve dolu yağışı gerçekleşmiştir. 3866 personelimizle tüm ihbarlara tek tek müdahale ediyoruz. Bizlere Başkent 153 çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.”

Ankara Çayı Tam Kapasiteye Ulaştı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Çayı’nın tam kapasiteye ulaştığını duyurdu. Yavaş, “Değerli hemşehrilerim, Ankara’da afet seviyesinde yaşanan sağanak yağışlar ve dolu yağışı nedeniyle Ankara Çayı tam kapasiteye ulaştı, taşma noktasına geldi. Bu durum altyapı hatlarımızı doldurmakta ve deşarj sürecini uzatmaktadır. Sahadayız, teyakkuz halindeyiz. Tüm ihbarlara müdahale etmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir