Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple, 7 Bin Dolarlık Yeni Mac Pro’da Sorun Tespit Etti: Düzeltme Planlanıyor

Apple, 7 Bin Dolarlık Yeni Mac Pro’da Sorun Tespit Etti: Düzeltme Planlanıyor

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
118 0
Apple, 7 Bin Dolarlık Yeni Mac Pro'da Sorun Tespit Etti: Düzeltme Planlanıyor

Apple’ın Yeni Mac Pro Modelinde Sorunlar

Apple, WWDC 2023 etkinliği kapsamında gücünü M2 Ultra çipinden alan yeni Mac Pro modelini tanıttı. Ancak uzun bir aradan sonra gelen bu yeni cihaz, çıkışında sorunlar yaşadığı görünüyor.

SATA Sabit Sürücü Sorunu

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir destek sayfası güncellemesiyle Apple, bazı SATA sabit sürücülerin 2023 Mac Pro ile beklenmedik bir şekilde bağlantısının kesilebileceğini duyurdu. Şirket, bu sorunun farkında olduklarını belirtti ve gelecekteki bir macOS güncellemesiyle sorunu düzelteceklerini açıkladı. Mac Pro SSD depolama ile yapılandırılmış olsa da, dahili sabit sürücüleri bağlamak için SATA bağlantı noktalarına sahip ve bazıları bir hata nedeniyle bağlantıyı koparabiliyor.

Geçici Çözüm Önerisi

Apple, geçici bir çözüm olarak kullanıcıların Sistem Ayarları uygulamasını açarak “Ekranlar → Gelişmiş…” seçeneğine tıklamalarını ve “Ekran kapalıyken otomatik uyku modunu engelle” seçeneğini aktive etmelerini öneriyor. Bu şekilde Mac Pro’nun otomatik uyku moduna geçmesi engellenebilecektir. Şirket, sorunun tam anlamıyla çözülmesi için gelecekteki bir macOS güncellemesini yayınlayacaklarını belirtiyor.

Yeni Mac Pro Fiyatları

Yeni 2023 Mac Pro modeli, 6.999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Bu üst düzey cihaz, profesyonel kullanıcılar için güçlü bir performans sunmayı hedefliyor. Ancak yaşanan sabit sürücü sorunu, Apple’ın müşterileri için bir dezavantaj oluşturmuştur.

Apple, müşterilerinin bu sorun nedeniyle yaşadıkları sıkıntıyı anlamakta ve en kısa sürede sorunu çözmek için çaba harcamaktadır. Profesyonel kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda yapılan macOS güncellemesiyle, yeni Mac Pro’nun sorunsuz bir şekilde kullanılması hedeflenmektedir.

Bu sorunun ortaya çıkmasıyla birlikte, Apple’ın kalite kontrol süreçlerinin daha da geliştirilmesi ve müşteri memnuniyetine daha fazla odaklanması gerektiği konusunda tartışmalar da başlamıştır. Apple’ın, müşterilerine bu tür sorunları yaşatmamak adına daha titiz bir yaklaşım benimsemesi beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir