Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple, iPhone Kullanıcılarını Kılıf ve Koruyucu Camlardan Kurtaracak!

Apple, iPhone Kullanıcılarını Kılıf ve Koruyucu Camlardan Kurtaracak!

Apple, yeni teknolojilerle iPhone modellerini daha dayanıklı hale getirmeye devam ediyor. Son iddialara göre, şirket kırılmaz ekran zorunluluğunu ortadan kaldıracak bir adım atmaya hazırlanıyor. Apple'ın alınan patent ile gelecekteki iPhone modellerinde kırılmaz ekran ihtiyacını ortadan kaldırması bekleniyor. Detaylar haberimizde...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
120 0
Apple, iPhone Kullanıcılarını Kılıf ve Koruyucu Camlardan Kurtaracak!

Apple, Kırılmaz Ekran Gerektirmeyen Patent Aldı

Her geçen yıl daha dayanıklı iPhone modelleri sunan Apple, şimdi de kullanıcıları koruyucu kılıf ve kırılmaz ekran kullanmaktan kurtaracak bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, alınan yeni bir patentle gelecekteki iPhone modellerinin daha dayanıklı bir yapıya sahip olabileceğini gösteriyor.

Spatial Composites Başlıklı Patent

Apple’ın alınan patent, Spatial Composites adını taşıyor ve iPhone’un daha iyi korunmasını sağlayacak bir süper dayanıklı kasa üzerine odaklanıyor. Bu patent, telefonun sürtünmelere, çizilmelere ve sıyrıklara karşı daha dirençli olmasını hedefliyor. Ayrıca, patent aşınmayı engellemek için yeni çözümler sunuyor. Örneğin, metal kasalar güçlü olsa da çizilmeye ve aşınmaya karşı daha az dirençli olabiliyor.

Yeni iPhone Malzemesi Üzerinde Çalışmalar

Apple, uygun elektromanyetik özelliklere ve üstün çizilme direncine sahip yeni bir iPhone malzemesi üzerinde çalışıyor. Ancak bu özelliğin yakın gelecekteki iPhone modellerinde yer alması beklenmiyor. Patent başvurularının genellikle fikirlerin erken aşamalarını temsil ettiği unutulmamalıdır.

Dayanıklılığı Ön Planda Tutulan iPhone 15 Serisi

Söylentilere göre Apple, yakında çıkacak olan iPhone 15 serisi için dayanıklılığı ön planda tutuyor. Özellikle iPhone 15 Ultra’nın, iPhone 14 Pro Max’te kullanılan paslanmaz çelik yerine daha güçlü ve hafif olan titanyum ile kaplanacağı belirtiliyor.

Apple’ın kırılmaz ekran gerektirmeyen patent çalışmaları, iPhone kullanıcılarını koruyucu kılıf ve camlardan kurtararak kullanım deneyimini daha da iyileştirebilir. Ancak, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Siz de iPhone kırılmaz ekran patenti hakkında düşüncelerinizi yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir