Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple Kullanıcıları, Markalarına Bağlılıklarını Sürdürüyor!

Apple Kullanıcıları, Markalarına Bağlılıklarını Sürdürüyor!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
124 0
Apple Kullanıcıları, Markalarına Bağlılıklarını Sürdürüyor!

Yeni Araştırma: iPhone Kullanıcılarının Apple’a Olan Bağlılığı Önemli Ölçüde Yüksek

Apple, kendi cihazları arasında yarattığı benzersiz ekosistem ile teknoloji dünyasının en büyük oyuncularından biri olarak öne çıkıyor. Son yapılan bir araştırma ise iPhone kullanıcılarının Apple’a olan bağlılığını gözler önüne seriyor. Bu araştırmaya göre, iPhone sahiplerinin %94’ü yeni bir cihaz alırken yine iPhone markasını tercih ediyor.

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) tarafından gerçekleştirilen araştırma, iPhone kullanıcılarının Android kullanıcılarına kıyasla markaya daha yüksek bir bağlılık gösterdiğini ortaya koyuyor. Son on yılda pil ömrü ve bağlantı sorunları gibi faktörler nedeniyle Android kullanıcılarının iPhone’a geçme eğiliminin arttığı görülüyor.

CIRP’in araştırması, Android kullanıcılarının %91’inin aynı işletim sistemine bağlı kaldığını, iOS kullanıcılarının ise %94’ünün iPhone markasında ısrarcı olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Android platformunda farklı markaların bulunduğunu ve kullanıcıların farklı bir üreticiye geçmiş olabileceğini göz ardı etmemek önemlidir.

Marka Bağlılığı Oranları

İşletim SistemiMarka Bağlılığı Oranı (%)
Android%91
iOS (iPhone)%94

Bu araştırma, iPhone kullanıcılarının Apple markasına olan bağlılıklarını sürdürdüğünü göstermesi açısından önemlidir. Apple, benzersiz kullanıcı deneyimi ve güçlü ekosistemiyle kullanıcıların tercihlerini etkilemeye devam ediyor.

Kaynak: Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) Araştırması

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir