Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Asgari Ücrette Masadaki En Güçlü Rakam Tartışmalara Neden Oluyor!

Asgari Ücrette Masadaki En Güçlü Rakam Tartışmalara Neden Oluyor!

Asgari ücret görüşmeleri başlıyor! Türk-İş'in yüksek zam talepleriyle dikkat çektiği toplantıda, hükümet ve işveren tarafı arasındaki pazarlık süreci başladı. İşçi sendikaları, enflasyon karşısında güçlü bir zammı savunurken, işverenler ise ücretlerin TL üzerinden belirlenmesi ve gelir vergisi dilimlerinde düzenlemeler yapılması taleplerini dile getiriyor.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
144 0
Asgari Ücrette Masadaki En Güçlü Rakam Tartışmalara Neden Oluyor!

Asgari Ücrette Masadaki En Güçlü Rakam Ne Olacak?

Asgari ücrette ara zam için heyecanlı bekleyiş başladı! Türk-İş’in talepleriyle tartışmalara neden olduğu görüşmeler bugün başlıyor. Hükümet ve işveren tarafı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı öncesi açıklamalar yaparak pozisyonlarını belirttiler.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çalışanların satın alma güçlerinin erimesine müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman çalışanların yanında olduğunu söyledi. TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ise Asgari Ücretin 500 dolar seviyesine çıkarılması taleplerine karşı çıkarak ücretlerin TL üzerinden belirlendiğini ve enflasyondaki düşüşün önemli olduğunu vurguladı. TİSK, asgari ücret desteğinin sürmesi ve gelir vergisi dilimlerinde düzenlemeler yapılması taleplerini de iletti.

Bugün saat 14.00’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantı, 7 milyondan fazla çalışanı ilgilendiriyor. Bakanlık yetkilileri, Türk-İş ve TİSK heyetleri toplantıda yer alacaklar.

Asgari ücret görüşmeleri, çalışanların maaşlarının belirlenmesi açısından büyük öneme sahip. Türk-İş’in yüksek zam talepleri, işverenlerin TL üzerinden ücret belirlenmesi ve vergi düzenlemeleri talepleriyle karşı karşıya. Bu tartışmalar, çalışanların satın alma gücünü etkileyen ve geniş kesimleri ilgilendiren bir konu olarak ön plana çıkıyor. Asgari ücrette masadaki en güçlü rakamın ne olacağı ise merakla bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir