Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Asya Borsaları, Powell Açıklamalarının Ardından Yükselişte!

Asya Borsaları, Powell Açıklamalarının Ardından Yükselişte!

Fed Başkanı Jerome Powell'ın faiz artışı beklentisini yükseltmesine rağmen, Asya piyasaları genellikle yükselişte. Fed Başkanı Jerome Powell'ın, enflasyonla başa çıkmak için daha fazla faiz artışı öngördüğünü belirtmesine rağmen, Asya-Pasifik piyasaları büyük ölçüde yükseliş gösteriyor. Japonya'da Nikkei 225 ve Topix endeksleri artarken, Güney Kore'den Kospi ve Kosdaq endeksleri de yükselişte. Ancak, Avustralya'dan S&P/ASX 200 endeksi ise kayıp yaşadı. Kripto para birimleri de son 24 saatte yükselerek bitcoin'in 30 bin doların üzerine çıkmasını sağladı. İşte ayrıntılar...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 1 dk okuma süresi
103 0
Asya Borsalari Powell Aciklamalarinin Ardindan Yukseliste

Asya Borsaları Powell Açıklamalarının Etkisiyle Yükselişte

Fed Başkanı Jerome Powell’ın Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde yaptığı açıklamalar, Asya-Pasifik piyasalarında olumlu bir etki yarattı. Powell, enflasyonla mücadele etmek için faiz artırımlarının devam etmesinin uygun olacağını ifade etti. Bu açıklama, yatırımcıların güvenini artırdı ve Asya borsalarında yükselişe neden oldu.

Japonya’da Nikkei 225 ve Topix Endeksleri Artış Kaydetti

Japonya’da Nikkei 225 endeksi, Powell’ın açıklamalarının ardından yüzde 0.19 değer kazandı ve Çarşamba günkü kazançlarını genişletti. Aynı şekilde, Topix endeksi de yüzde 0.66 oranında yükseldi. Powell’ın faiz artışı beklentisi, Japonya’daki piyasalarda olumlu bir hava oluşturdu.

Güney Kore’den Kospi ve Kosdaq Endeksleri Yükselişte

Güney Kore’de Kospi ve Kosdaq endeksleri de Powell’ın açıklamalarıyla birlikte yükseliş kaydetti. Kospi endeksi yüzde 0,2 oranında artarken, Kosdaq endeksi ise yüzde 0,25 değer kazandı. Yatırımcılar, Powell’ın enflasyonla mücadele konusundaki kararlılığını olumlu bir şekilde değerlendirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir