Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Atari, Efsanevi Konsoluyla 33 Yıl Aradan Sonra Yeni Bir Oyunla Geri Dönüyor

Atari, Efsanevi Konsoluyla 33 Yıl Aradan Sonra Yeni Bir Oyunla Geri Dönüyor

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
117 0
Atari, Efsanevi Konsoluyla 33 Yıl Aradan Sonra Yeni Bir Oyunla Geri Dönüyor

Atari 2600, Yeni Oyunuyla Zamanda Yolculuğa Çıkarıyor

Atari, video oyun konsollarının evrimiyle birlikte herkesin keyifle oynadığı efsanevi konsoluyla 33 yıl aradan sonra yeni bir oyunla geri dönüş yapıyor. Yeni Atari 2600 oyunu, nostalji dolu bir yolculuğa çıkmak için sizleri bekliyor.

Mr. Run and Jump: Klasik Bir 2D Platform Oyunu

2222 1

Mr. Run and Jump adını taşıyan oyun, kahramanımız Mr. Run and Jump’ın sadık dostu Dog Leap ile birlikte korkunç Void’i yenmesini ve diyardaki mücevherleri toplamasını konu alan klasik bir 2D platform oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Oyunun Geniş Platform Desteği

İlginç bir şekilde, bu yeni oyun Xbox Series X/S, PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC için de mevcut olacak. Ayrıca, Atari 2600 için son oyun 1990 yılında yayımlanmış ve bu yeni oyunla birlikte 33 yıl aradan sonra konsoluna yeni bir soluk getiriyor. Atari, ayrıca Atari 2600’ün kartuş tasarımını güncellemiş; artık eğimli kenarlara ve altın kaplama konektörlere sahip. Oyunun kartuş fiyatı 60 dolar olarak belirlenmiş ve 31 Temmuz tarihinde satışa sunulacak.

Demosu Şimdiden İndirilebilir

Atari, tam sürümün ne zaman çıkacağını henüz açıklamamış olsa da Steam üzerinden oyunun demosunu indirerek deneyebilirsiniz. Öte yandan, eski VCS donanımının modern konsol ve PC versiyonlarının tüm özelliklerini destekleyemediği için bu versiyon biraz kırpılmış olabilir.

Atari, efsanevi konsoluyla geri dönerek oyun tutkunlarını sevindiriyor. Bu yeni oyun, nostaljik bir deneyim sunarken aynı zamanda modern platformlarda da oynanabilme imkanı sağlıyor. Atari hayranları, 31 Temmuz’da çıkacak olan bu heyecan verici oyunu sabırsızlıkla bekleyebilirler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir