Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bayrama Sayılı Gün Kala: 2023 Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu!

Bayrama Sayılı Gün Kala: 2023 Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
150 0
Bayrama Sayılı Gün Kala: 2023 Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu!

Kurban Bayramı’na Özel: 2023 Kurbanlık Fiyatları Açıklandı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar, kurbanlık arayışına girdi. Son dakika haberiyle birlikte 28 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramı için kurbanlık fiyatları da belli oldu. İşte 2023 yılı büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları:

Kurbanlık Fiyatları Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, 2023 yılı vekaletle kurban kesim fiyatları belirlendi. Türkiye genelinde merakla beklenen fiyatlar artık netlik kazandı.

İl il kurban bayramı için kurbanlık fiyatları da açıklanmaya başladı. Ancak fiyatlar, çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala, vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konulardan biri haline geldi.

Fiyatlar Detaylı Olarak Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, konuyla ilgili açıklamalarını yaptı. Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini duyurduğunu belirtti. Buna göre, vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 5.950 TL, yurt dışında ise 2.750 TL olarak belirlendi.

Ayrıca, ülkemizde tosun canlı kilogram fiyatı 160 TL, damızlık vasfını kaybetmiş düve 150 TL, dişi koyun 110 TL, erkek koyun ise 140 TL’den satılacak. Kombinalardaki kesim ücretleri büyükbaş için 2.500 TL, küçükbaş için 750 TL, söküm ücreti 1.500 TL, paylama ücreti 1.000 TL, et çekim ücreti ise 10 TL olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Açıklamaları

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, konuya ilişkin paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 5.950 TL, yurt dışında ise 2.750 TL olarak belirledik. Bağışlarınızı başta deprem bölgesi olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz.”

Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların bu fiyatları göz önünde bulundurarak planlama yapmaları önem taşıyor. Detaylı bilgilere resmi kurumların ve ilgili kuruluşların duyuruları aracılığıyla ulaşmanızı öneririz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir