Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Binance ve SEC Anlaşması: Kullanıcı Varlıklarının Akıbeti Belirlendi

Binance ve SEC Anlaşması: Kullanıcı Varlıklarının Akıbeti Belirlendi

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
113 0
Binance ve SEC Anlaşması: Kullanıcı Varlıklarının Akıbeti Belirlendi

Binance.US Kullanıcı Varlıklarının Akıbeti Belli Oldu

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Binance’in ABD iştiraki olan Binance.US, kullanıcı varlıklarının akıbeti hakkında önemli bir anlaşma sağladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance.US’de bulunan müşteri fonlarının dondurulmasını talep etmiş ve yapılan arabuluculuk süreci sonucunda bir uzlaşma sağlandı. Anlaşmaya göre, müşterilere ait fonlar ve cüzdan anahtarları en kısa sürede ABD sınırları içine taşınacak ve bu sınırlar içinde güvende tutulacak.

Anlaşmanın dikkat çeken bir yanı da SEC’nin, Binance.US ve Binance global arasındaki bağları koparmaya yönelik detaylı talepleri oldu. Binance.US bu şartları kabul ederken, Binance global çalışanlarının hiçbir şekilde ABD kullanıcılarına ait cüzdanlara ve hizmetlere müdahale etmeyeceğine dair taahhütte bulundu.

Ancak, bu adımın resmiyet kazanabilmesi için davayı inceleyen federal bir yargıcın onayı gerekmektedir.

SEC’nin varlıkların dondurulmasını talep etmesi, belgelerin imha edilmesi ve kullanıcı varlıklarının yurtdışına çıkabileceği endişelerinden kaynaklanmıştı. Ancak, bir varlık dondurma yaptırımının borsa için ciddi sonuçlar doğuracağını dile getiren yasama organları, iki kurumu arabuluculuk duruşmasına davet etmişti.

Anlaşma şartlarına göre, Binance.US, Binance global çalışanlarının erişemeyeceği yeni kripto para cüzdanları oluşturacak ve SEC’ye işleyişle ilgili hızlandırılmış bir keşif programı sunacak. Ayrıca, ABD merkezli kripto ticaret platformu önümüzdeki haftalarda işletme giderleri dahil olmak üzere detaylı bilgileri paylaşacak.

Binance.US kullanıcıları, bu süreçte herhangi bir sorun yaşamadan para çekme işlemlerine devam edebilecekler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir