Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bu gelirin altındaysan, bir yıl boyunca her ay nakdi yardım alabilirsin. İşte detaylar..

Bu gelirin altındaysan, bir yıl boyunca her ay nakdi yardım alabilirsin. İşte detaylar..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geliri belirli bir düzeyin altında olan tüm ailelere 1 yıl boyunca her ay nakdi yardım yapacağını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, başvuruların 12 Haziran tarihinde başlayacağı ve e-devlet üzerinden gerçekleştirileceği belirtildi.

Ufuk ATAMAN Ufuk ATAMAN - - 2 dk okuma süresi
167 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Geliri Düşük Ailelere Yardım Müjdesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, göreve gelir gelmez sosyal yardım ağlarını genişletme kararı aldıklarını açıkladı. Göktaş, belirli bir gelir düzeyinin altında olan tüm ailelere nakdi yardım yapılacağını ve bu yardımın bir yıl boyunca her ay düzenli olarak ödeneceğini ifade etti.

Bakan Mahinur Göktaş, ailedeki çocuk sayısına göre yapılan yardım miktarının arttığının altını çizdi. Başvuruların e-devlet üzerinden yapıldığını ve 12 Haziran 2023 tarihi itibariyle başlayacağını belirtti. Ayrıca, başvuruların sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı şubelerinden de yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Bu yeni sosyal yardım paketiyle birlikte milyonlarca geliri düşük aile, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan bu nakdi yardım sayesinde ek gelir elde edecek.

Aylık nakdi yardım miktarı, ailedeki kişi sayısına ve gelir düzeyine göre belirlenmektedir. Bakanlık, resmi internet sitesi üzerinden aylık ödeme miktarlarını ve kimlerin bu yardımdan faydalanacağını paylaştı.

Program kapsamında, hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre aşağıdaki ödemeler yapılacaktır:

Gelir AralığıAylık Nakdi Yardım Miktarı
450 TL ve altı1.250 TL
450 TL üzeri – 911,15 TL1.100 TL
911,15 TL üzeri – 1.372,30 TL950 TL
1.372,30 TL üzeri – 2.835,60 TL850 TL

Ayrıca, çocuk sayısına göre yapılan ek ödemeler de bulunmaktadır:

Çocuk SayısıEk Ödeme Miktarı
1-2 çocuklu350 TL
3 çocuklu450 TL
4 çocuklu550 TL
5 ve üzeri650 TL

Geliri düşük aileler için yapılan bu nakdi yardım programı, ekonomik açıdan zorluk yaşayan ailelere destek olmayı hedeflemektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bu adımı, toplumsal refahın artırılması ve sosyal adaletin sağlanması yolunda önemli bir adımdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir