Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çin Ekonomisindeki Düşüş, Petrol Fiyatlarını Etkiliyor

Çin Ekonomisindeki Düşüş, Petrol Fiyatlarını Etkiliyor

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
109 0
Çin Ekonomisindeki Düşüş, Petrol Fiyatlarını Etkiliyor

Çin Tahminleri ve Petrole Talep

Global yatırım bankalarının Çin ekonomisi için düşük büyüme tahminleri yapması, petrol talebinin azalacağı beklentisiyle petrol fiyatlarında baskı oluşturuyor. Çin ekonomisine yönelik büyüme beklentilerinin düşük olması, petrol fiyatlarının düşmesine neden olmaktadır. Çin, dünyanın en büyük sanayi ülkelerinden biri olarak, petrol talebinin düşmesiyle fiyatları aşağı çekmektedir.

Petrol Fiyatlarındaki Gerileme

Bu gelişmeyle birlikte petrol fiyatları düşmeye devam etmektedir. Brent petrol, güne 75,99 dolar seviyesinden başladı. Gün içinde en düşük 75,34 dolar ve en yüksek 76,03 dolar seviyeleri görüldü. Önceki Cuma günü petrol, 76,29 dolar seviyesinden kapanmıştı.

Uzmanlar, brent petrol için bugün destek seviyelerini 75,33 dolar ve 74,86 dolar olarak göstermektedir. Bu seviyelerin kırılması durumunda 72,91 dolara kadar gerileme olabileceği belirtilmektedir. Direnç seviyesi olarak ise 76,82 dolar gösterilmektedir.

Petrol fiyatları, küresel ekonomik faktörlerden etkilendiği için yatırımcılar tarafından yakından takip edilen bir piyasadır. Çin ekonomisindeki büyüme tahminlerinin düşük olması, petrole olan talepte gerilemeye neden olmaktadır. Bu da petrol fiyatlarının düşmesine yol açmaktadır.

Petrol fiyatları, enerji sektörü, yatırımcılar ve tüketiciler açısından önemli bir gösterge olarak kabul edilmektedir. Petrol fiyatlarındaki değişimler, enerji maliyetlerini etkileyerek dünya genelinde ekonomik dengeleri etkileyebilmektedir. Bu nedenle petrol fiyatlarının seyri, küresel piyasalarda geniş bir ilgiyle takip edilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir