Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Çin ve Samsung Arasındaki OLED Kavgası Büyüyor: Patent İhlali Savaşı Devam Ediyor

Çin ve Samsung Arasındaki OLED Kavgası Büyüyor: Patent İhlali Savaşı Devam Ediyor

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
109 0
Çin ve Samsung Arasındaki OLED Kavgası Büyüyor: Patent İhlali Savaşı Devam Ediyor

Samsung’a Karşı Çinli Ekran Üreticilerinden Patent İhlali İtirazı

Samsung ile Çinli ekran tedarikçileri arasında OLED ekranlarla ilgili patent ihlali tartışmaları tüm hızıyla sürüyor. Samsung, patent ihlali yaptığı gerekçesiyle bazı Çinli firmaların ABD’ye OLED ekran ihracatını engellemişti. Ancak Çinli firmalar da gecikmeden karşı hamlelerini gerçekleştirdi ve patentin geçerli olmadığına dair itirazlarını Patent Ofisi’ne iletti.

Samsung’un ABD’deki Satışları Kısıtlandı

Geçtiğimiz yıl yaşanan hukuk mücadelesinde Çinli BOE, CSOT, Tianma ve Visionox firmalarının patent ihlaline konu olan OLED ekranlarının ABD’ye ihracatı engellenmişti. Samsung’un dava açtığı patent, piksel sürücüleriyle ilgili olan 7,414,599 numaralı patentti. Samsung, rakip firmalarla uzlaşma yerine satışların engellenmesini talep etmiş ve bu şekilde ABD pazarında rekabeti sınırlamıştı. Ancak Çin’in önde gelen OLED üreticileri bu duruma karşı harekete geçti.

Patentin Adil Kullanım İçerisinde Olduğu İddiası

Gelen bilgilere göre, şimdi de söz konusu patentin adil kullanım kapsamında olduğu ve patent ihlali davasına konu olamayacağı iddiasıyla Çinli firmalar ABD Patent Ofisi’ne başvuru yaptı. Patent İstinaf Kurulu, başvuruyu inceleyecek ve kabul edilmesi durumunda dava açılacak. Bu süreçte patentin geçerliliği değerlendirilecek. Ayrıca bu dört firma, Çin’de de Samsung iştiraklerine patent ihlali iddiasıyla dava açmış durumda.

Kriz Devam Ediyor: OLED Sektöründe Rekabet Sürüyor

Çin ve Samsung arasındaki patent ihlali savaşı, OLED ekran sektöründe rekabetin devam ettiğini gösteriyor. Her iki taraf da haklarını savunurken, patentin geçerliliği ve adil kullanım konuları dikkate alınacak. Bu olayın sonucu, OLED ekran pazarındaki dengeleri etkileyebilir ve sektörde önemli değişikliklere neden olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir