Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Çinli Otomobil Devi Changan Türkiye Pazarında Boy Gösteriyor

Çinli Otomobil Devi Changan Türkiye Pazarında Boy Gösteriyor

Çinli otomobil devi Changan, Alsvin modeliyle Türkiye pazarında yerini alıyor. Uygun fiyatı ve Egea ile benzer özellikleriyle dikkat çeken Alsvin, büyük talep görmesi beklenen bir otomobil olarak öne çıkıyor. Detaylar için haberimizi inceleyin.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
164 0
Çinli Otomobil Devi Changan Türkiye Pazarında Boy Gösteriyor

Alsvin Modeliyle Türkiye’ye Giriş Yapıyor: İlk Bakışta Fiyatıyla Dikkat Çekiyor

Son dönemde Türkiye, otomobil üreticilerinin hedef pazarlarından biri haline geldi. Sıfır otomobillere olan talebin modelleri aşan bir şekilde artması, Çinli otomobil devleri Changan ve Saic’in dikkatini çekti. Saic’in ardından şimdi de Changan, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor.

Changan, dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olarak biliniyor. Asya pazarının büyük bir kısmını elinde bulunduran Çinli dev, bu nedenle bugüne kadar başka pazarlara açılmaya ihtiyaç duymadı. Ancak Türkiye’deki satışların beklenenden fazla olması, Changan’ın stratejisini değiştirdi. Şirketin Türkiye’de satışa sunacağı ilk model ise Alsvin olacak.

Alsvin, genel olarak Changan’ın en popüler modeli olarak öne çıkıyor. Bu durumun temel sebebi ise uygun fiyatı. Asya pazarında Alsvin standartlarında bu kadar ucuz bir otomobil bulunmuyor. Türkiye’de de benzer bir durum söz konusu.

Alsvin Fiyatıyla Oldukça Avantajlı Olacak

Alsvin modeli, donanım açısından Egea’yı andırıyor. Yani bugün standart bir Egea’da bulunan tüm özellikler Alsvin’de de mevcut. Alsvin’in Egea’ya göre en önemli avantajı ise fiyatı.

Halihazırda Fiat Egea, Türkiye’de 450 bin TL civarında fiyatlarla satılıyor. Ancak bu fiyatlarda sıfır bir Egea bulmak oldukça zor. Alsvin ise vergiler dahil Türkiye’de 295 bin TL gibi bir fiyatla satışa sunulacak. En azından son haberlere göre bu böyle.

Alsvin’in en çok satıldığı pazar ise şu anda Pakistan. Otomobilin Pakistan fiyatı yaklaşık olarak 240.000 TL. Bu rakamdan Pakistan vergileri çıkarıldığında ve Türkiye’deki vergiler eklenerek hesaplandığında karşımıza 295 bin TL’lik bir etiket çıkıyor.

Changan’ın Türkiye operasyonu için hazırlıklarının büyük ölçüde tamamlandığı ve herhangi büyük bir aksilik olmaması durumunda satışlara Kasım ayında başlanacağı söyleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir