Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Devletten Geri Ödemesiz 200 Bin TL Konut Kredisi! Şartları Sağlayanlara Büyük Destek!

Devletten Geri Ödemesiz 200 Bin TL Konut Kredisi! Şartları Sağlayanlara Büyük Destek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelere yönelik büyük bir destek paketini açıkladı. Bu destek kapsamında başvuru yapan dar gelirli ailelere geri ödemesiz tam tamına 200 bin TL destek ödemesi yapılacak. Ev sahibi olma hayali kuran dar gelirliler için önemli bir fırsat olan konut kredisi kampanyasına başvuru nasıl yapılır ve kimler destek alabilir? Detaylar haberimizde...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
194 0
Devletten Geri Ödemesiz 200 Bin TL Konut Kredisi! Şartları Sağlayanlara Büyük Destek!

Geri Ödemesiz Destek Paketi ile Ev Sahibi Olma Hayali Gerçekleşiyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere destek çeşitli ödemeleri yapılırken, yeni bir destek paketi daha duyuruldu. Bakanlık tarafından duyurulan destekle ödeme dar gelirli ailelere geri ödemesiz destek verilecek. Bu destek sayesinde ev kirası ödeme sıkıntısı yaşayanlar rahat bir nefes alacak.

Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için geri ödemesiz 200 bin TL destek ödemesi yapılacak. Başvurular büyükşehirlerden başlamak üzere tüm 81 ilde yaşayan dar gelirli ailelere açık olacak.

Geri Ödemesiz Destek Paketi Şartları Neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamasına göre, destek ödemesi başvurularında öncelik büyük şehirlere verilecek. Ancak, tüm 81 ilde dar gelirliler başvuru hakkına sahip olabilecekler. Ev sahibi olmayan ve kiralamak zorunda kalan dar gelirli ailelere büyük bir avantaj sağlayacak olan geri ödemesiz destek kredisine başvurular 5 Mayıs 2023 tarihi itibariyle başladı. Yeni bir ev sahibi olmak isteyenler dar gelirliler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuruda bulunabilirler.

Destek Paketi Şartları
Başvurular büyükşehirlerden başlamak üzere tüm 81 ilde yaşayan dar gelirli ailelere açılıyor.
Ev sahibi olmayan ve kiralamak zorunda kalan dar gelirli yetiştirme başvurusu yapabilir.
Başvurular 5 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mağazalarında kabul edilmektedir.
Destek ödemesi geri ödemesiz olarak yapılmaktadır.
Destek ödemesi kısıtlamaları tam tamına 200 bin TL’dir.

Bu destek paketiyle dar gelirli ailelerin ev sahibi olma hayalleri dönüyor. Büyük bir fırsat olan geri ödemesiz destek paketine başvurarak yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. Başvuru şartlarını sağlayan tüm dar gelirli ailelerin bu fırsattan yararlanmaları mümkün.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir