Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Enflasyon Yükselirken Türk Lirası Değer Kaybediyor: 14 Haziran Çarşamba Dolar, Euro ve Altın Fiyatları

Enflasyon Yükselirken Türk Lirası Değer Kaybediyor: 14 Haziran Çarşamba Dolar, Euro ve Altın Fiyatları

ABD'de enflasyon yükselirken Türk Lirası değer kaybediyor! Dolar, Euro ve Altın fiyatları tırmanışa geçti. Güncel verilere göre bugün 1 Dolar kaç TL? Euro ve Altın ne kadar? İşte son durum...

Ufuk ATAMAN Ufuk ATAMAN - - 2 dk okuma süresi
132 0
EXfWQKFz

ABD’de enflasyonun artmasıyla birlikte Türk Lirası değer kaybetmeye devam ediyor. Dolar, Euro ve Altın gibi yatırım araçlarının değeri ise sürekli yükseliyor. İşte 14 Haziran Çarşamba günü için güncellenen dolar, euro ve altın fiyatları…

Dolar Kuru Yükselmeye Devam Ediyor

Dolar kuru, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Mehmet Şimşek’in atanmasıyla birlikte hızla yükselişe geçti. Bugün itibarıyla dolar kuru, 23,6717 TL seviyesinde işlem görüyor. Öngörülere göre doların hızlı yükselişi 24 TL hatta kısa sürede 25 TL’yi aşabileceği belirtiliyor.

Euro Paritesi Artıyor

Euro da dolar endeksli olarak yükseliş trendini sürdürüyor. Bugün euro kuru, 25,5656 TL seviyesinden güne başladı. Uzmanlar, Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle euro’nun daha da yükselebileceğini ve yıl sonuna kadar 28 TL’nin üzerine çıkabileceğini öngörüyor.

Altın Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Altın fiyatları her geçen gün yeni bir rekor seviyeye ulaşıyor. Gram altının bugünkü alış fiyatı 1.481,58 TL ve satış fiyatı ise 1.481,85 TL olarak belirlendi. Çeyrek altının alış fiyatı 2.370,53 TL iken satış fiyatı 2.422,83 TL olarak kaydedildi. Gram altının 1.500 TL’yi, çeyrek altının ise 2.500 TL’yi aşması bekleniyor.

Sonuç

ABD’de enflasyonun yükselmesi Türk Lirası’nın değer kaybetmesine neden olurken, dolar, euro ve altın gibi yatırım araçlarında ise sürekli bir yükseliş görülüyor. Dolar kuru, euro paritesi ve altın fiyatları bugün itibarıyla belirli seviyelerde işlem görüyor. Uzmanlar, doların yükselişinin devam edeceğini ve euro ile altının da değer kazanmaya devam edeceğini öngörüyor. Yatırımcılar, bu süreçte döviz ve altın gibi güvenli limanlara yönelerek değer kaybını minimize etmeye çalışabilirler. Ancak ekonomik gelişmeleri yakından takip etmek ve uzmanlardan bilgi almak önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir