Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Gayrimenkul Firmalarının Yeni Finansman Hamlesi

Gayrimenkul Firmalarının Yeni Finansman Hamlesi

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
166 0
Gayrimenkul Firmalarının Yeni Finansman Hamlesi

Yeni Finansman Yöntemleri İle Gayrimenkul Firmaları Destek Sağlıyor

Gayrimenkul firmaları, inşaat sektöründe elini taşın altına koyarak yeni finansman yöntemleri geliştirmekte ve çeşitli kampanyalarla istenen destek sağlamaktadır. Bu konuda öncü firmalardan biri olan Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, 4 bin 360 bağımsız bölümde 3 ay süreyle yeni bir kampanya yapmayı planladıklarını belirtti. Toplamda 4 bin 300 müşteriye 22 milyar liralık satış hedefi koyan şirket, bu kampanya kapsamında 16 milyar liralık, 60 aylık vade sistemi oluşturdu. Ahmet Atış, bu konuda bankalarla enflasyona göre görüşmeler yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Alternatif Finans Sistemleri Panelinde Gayrimenkul Alımları Değerlendirildi

Atış Yapı ve Bursa Emlak Müşavirleri Odası (BEMO) işbirliğiyle düzenlenen “Gayrimenkul Alımlarında Alternatif Finans Sistemleri” paneli, emlak ve konut sektöründeki yaklaşık bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Panelde, yükselen enflasyonun etkileri, enflasyonun düşürülmesi ve tüketicinin gayrimenkul alımlarında alternatif kaynaklar üzerinde duruldu. Panelde konuşan Ahmet Atış, gayrimenkul sektörünün uzmanlık gerektiren bir alan olduğunu vurguladı ve şirketlerin kendi işlerine odaklanmalarının önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, Atış Şirketler Grubu’nun uluslararası alanda da büyümeye devam ettiğini ve 14 ülkede ofis açacaklarını ifade etti.

Enflasyonun Düşmesi ve Konut Sektöründeki Etkileri

Panelde konuşan Piri Reis Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ise enflasyonun düşmesinin önemini vurguladı. Türkiye’de enflasyonun düşmesiyle birlikte finans piyasalarının normalleşeceğini ve faiz oranlarının da düşeceğini belirten Aslanoğlu, bu durumun konut sektöründeki daralmayı çözeceğini ifade etti. Ayrıca, enflasyonun düşmesiyle konut kredisi faiz oranlarının da düşeceğini ve daha uygun şartlarda konut alımının mümkün olabileceğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir