Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google, iPhone 14 Pro’yu Hedef Alarak Dalga Geçti!

Google, iPhone 14 Pro’yu Hedef Alarak Dalga Geçti!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
105 0
Google iPhone 14 Proyu Hedef Alarak Dalga Gecti

Google’ın “BestPhonesForever” Reklamı Apple ve iPhone’ları Eleştirdi

Google, son reklam kampanyası olan “BestPhonesForever”da Apple ve iPhone’ları hedef alarak dalga geçti. Teknoloji devi, iPhone 14 Pro ve Pixel cihazlarını yan yana getirerek, iPhone’ların eksik özelliklerine dikkat çekti.

Reklam Rekabetinde Yeni Bir İsim: Google

Akıllı telefon pazarındaki rekabetin odak noktalarından biri olan Apple ve Samsung arasına sürpriz bir katılım daha geldi. Android ekosisteminin lideri olan Google, yakın zamanda Pixel Fold modelini duyurmuştu. Şimdi ise yeni tanıtım reklamlarında iPhone 14 Pro’yu hedef alarak dalga geçti. “#BestPhonesForever” adıyla yayınlanan bu reklamlara birlikte göz atalım.

Google, iPhone ile dalga geçti

Samsung ve Apple gibi akıllı telefon markaları, reklam kampanyalarıyla birbirlerine göndermelerde bulunarak rekabetlerini sürdürüyor. Şimdi ise Google, yayınladığı reklamlarda iPhone 14 Pro’nun kamera, gökyüzü fotoğrafçılığı, VPN, kablosuz şarj ve katlanabilir form faktörü gibi özelliklerini eleştirdi.

Paylaşılan ilk videoda, iPhone 14 Pro ve Pixel 7 Pro yan yana konumlandırılmıştır. Bu aşamada iPhone 14 Pro, Pixel telefonların astrofotoğrafçılık modu, 30x zoom ve Call Assist gibi kamera ve yapay zeka yeteneklerine övgüde bulunuyor. Ancak hemen ardından, 14 Pro’nun pil kapasitesine vurgu yapıldığı görülüyor.

Son dönemde akıllı telefonlarla gökyüzü fotoğrafçılığı özelliği popüler hale gelmiştir. Google’ın iPhone’lara gönderme yaptığı bir sonraki videoda, Pixel 7 Pro astrofotoğrafçılık modunda yıldızlara odaklanırken, iPhone rakibi yetişmek için flaş kullanmaya çalışıyor.

Bir diğer videoda ise Google, iPhone’ların Pixel gibi bir VPN’e sahip olmadığına dikkat çekiyor. iPhone halka açık Wi-Fi konusunda korku dolu anlar yaşarken, Pixel 7 Pro’nun VPN’i kullandığı gösteriliyor.

Reklam kampanyasına dahil olan son videolarda ise Pixel 7 Pro’nun kablosuz şarj desteği ve Pixel Fold’un katlanabilir tasarımı vurgulanıyor. İlk videoda Pixel 7 Pro’nun kablosuz şarj özelliğiyle iPhone’u kurtardığı, ikinci videoda ise iPhone’un “sürprizleri sevmediğimi biliyorsun” sözlerine karşılık şaşkınlıktan yere düştüğü görülüyor.

Özetlemek gerekirse, her iki telefon arasında tatlı bir rekabet yaşandığı söylenebilir. Ancak henüz Apple cephesinden bir yanıt gelmedi. Yine de, yazılım devinin katlanabilir iPhone üzerinde çalışmalar yaptığı hatırlatılmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir