Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Gram Altın Rekorlara Koşuyor!

Gram Altın Rekorlara Koşuyor!

Ons altının yatay seyrettiği bir ortamda, gram altın yurt içi piyasalarda yeni rekor seviyeleri test ediyor. Yatırımcılar, ABD enflasyon verileri ve merkez bankası toplantılarına odaklanırken, gram altın 1.500 TL'ye doğru hızla ilerliyor.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
141 0
Gram Altın Rekorlara Koşuyor!

Gram Altın Yeni Rekorlara Doymuyor!

Yatırımcıların dikkatinin ABD enflasyon verilerine ve merkez bankası toplantılarına çevrilmesiyle ons altın fiyatı yatay bir seyir izlerken, yurt içi piyasalarda gram altın rekor üstüne rekor kırıyor. Gösterge, 1.493 TL seviyesinde işlem görerek yeni zirvelere yaklaşıyor.

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Fed, Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası toplantıları öncesinde ihtiyatlı bir hava hakim olması nedeniyle ons altın fiyatı 1.962 dolar seviyesinde durağan bir seyir izliyor.

Dolar endeksi ise yatırımcıların Mayıs ayı enflasyon raporunu beklerken Salı günü 103,5 seviyesinin altında istikrarlı bir şekilde seyrediyor.

Her Gün Yeni Bir Rekor!

Gram altın, dün 1.497 TL’ye yükselerek rekor kırdı ve bugün ise 1.498 TL seviyesini test etti. Bu yükselişle gram altın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Günü ise 1.486 TL seviyesinde tamamladı.

Haftanın ikinci işlem gününde 1.486 TL seviyesinden başlayan gram altın, 1.498 TL’ye kadar yükselerek yeni zirvesini gördü. Şu anda gram altın 1.495 TL seviyesinden işlem görüyor. Gün içinde ise en düşük 1.465 TL seviyesi test edildi.

Gram altının hızlı yükselişi, yatırımcılar arasında büyük ilgi uyandırıyor. Ons altının durumunun yatay seyretmesi, yatırımcıların gram altına yönelmelerine neden oluyor. Gram altının yeni rekorlara koştuğu bu dönemde, altın yatırımcıları heyecanla gelişmeleri takip etmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir