Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası: Anında Çözüm Yolları!

Instagram bilinmeyen bir ağ hatası bildirimi karşınıza çıkıyorsa muhtemelen bu internet bağlantınız ile alakalı bir durum değildir. Bu sorunu yaşayanlar için bazı çözüm yolları vardır.

Aşağıda İnstagram’a girmek istemeniz durumunda karşınıza çıkacak bir ağ hatası bildirimiyle karşılaşırsanız yapacağınız şeyleri saydık.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Bağlantısı Ne Demek

En popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram hem ülkemizde hem de dünyada çok aktif bir şekilde kullanılıyor. Neredeyse her gün açıp baktığımız Instagram hesabımızdan bazen bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

Bu sorunlar Instagram’ın kişisel bilgilerimizi, fotoğraflarımızı, mesajlaşmalarımızı içermesinden dolayı çok can sıkıcı olabiliyor.

Ağ hatası sorunu Instagram konusunda yaşadığımız dış kaynaklı sorunlardan biridir. Bu sorunu çözmenin farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemler çözüme sebep olan duruma göre değişebiliyor.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu

Instagram normal şartlarda kolayca gezinip, istediğimiz kadar video izleyebileceğimiz, fotoğraflara bakıp beğeni ve yorumlar yapabileceğimiz bir platform.

Ancak bazen bilinmeyen bir ağ hatası oluştu gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Böyle bir durumla karşılaştığınız takdirde bilmeniz gerekir ki bu sorunun çeşitli yollarla çözümü mümkündür.

Ağ bağlantısı hatası internetten de kaynaklanabileceği gibi genellikle İnstagram’ın kendi uygulamasından kaynaklanıyor.

Eğer erişim engeli internet bağlantınızla alakalı ise durumun sebebi muhtemelen internet bağlantınızın kesilmesidir. Bunu düzeltmeniz durumunda kolaylıkla etkileşime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak bu durum daha çok başka sebeplerden kaynaklanır.

Böyle durumlarda kullanıcılar ilk olarak hesabına zarar geldiğini düşünüp hesabım tehlikede mi diye korksa da ağ bağlantısı hatasının asıl sebeplerine aşağıda sizin için değindik.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Çözümü

Eğer Instagram’a girmek istediğinizde karşınıza bilinmeyen bir ağ hatası çıktıysa önce Instagram önbelliğini temizlemeyi deneyin. Ayrıca ayarlara gidip uygulama tercihlerini sıfırlamak da yapabileceğiniz bir diğer işlemden bahsedelim.

Instagram ağ bağlantısı hatası ile karşılaşmanız durumunda kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Instagram’ı güncellemek. Ayrıca Instagram uygulamasını telefonunuzdan silip yeniden yükleyebilirsiniz. Bu ağ bağlantısı hatasını çözmek için Instagram sunucularını kontrol etmeniz de önerilir.

Instagram’da böyle bir hata ile karşılaşmanız durumunda ilk önce uygulayacağınız yöntemlere değindikten sonra bunları nasıl uygulayacağınızı da yine bu başlık altında açıklayacağız.

image 1Pin

İlginizi çekebilir: Instagram Sesli Arama Geçmişi Silme: Adım Adım Rehber

Instagram Ön Bellleğini Temizleme

Instagram ağ bağlantı hatası yaşadıysanız önbelleği temizleyerek uygulamayı açtığınızda böyle bir sorunla karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz. Önbelleği temizlemek Instagram’daki kişisel bilgilerinizi, medyanızı veya diğer verilerinizi silmez.

Ayrıca Instagram önbelliğini temizlemek giriş yapmak istediğinizde sizden şifre isteyerek yeniden giriş yapmanızı gerektirmez.

Instagram ön belleğini temizlemek istiyorsanız uygulamanızın ayarlarına girmeniz gerekiyor. Bunun için Instagram’ı telefonunuzun uygulamalar bölümünden bulduktan sonra üzerine basmanız yeterlidir. Buradan depolama kısmını göreceksiniz.

Depolama kısmında önbelleği temizle seçeneğine dokunarak kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Böylece Instagram’ın ağ bağlantı hatası vermesinden kurtulabilirsiniz.

İnstagram Uygulaması Tercihlerini Sıfırlamak

Ağ bağlantısı hatasıyla karşılaşmanız durumunda yapabileceğiniz bir diğer çözüm yöntemi ise uygulama tercihlerinizi sıfırlamak. Bu durumda uygulama tercihlerini varsayılan yaparak sıfırlayabilir ve bu hatadan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Uygulama tercihlerini sıfırlamak için telefonunuzun ayarlar kısmına girip uygulanmalar bölümünü seçmeniz gerekir. Burada sağ üst köşede üç nokta göreceksiniz. Bu üç noktaya bastıktan sonra uygulama tercihlerini sıfırla seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Bu aşamadan sonra telefonunuzu yeniden başlatarak Instagram’a giriş yapmayı denemeniz gerekiyor. Bu yöntemle yine Instagram’ın ağ hatası vermesini engelleyebilirsiniz.

Instagram Uygulamasını Güncelleme

Eğer Instagram karşınıza bilinmeyen bir ağ hatası oluştu şeklinde bir sorun çıkarırsa bu Instagram sürümünüzün eski olduğu anlamına da gelebilir. Bunun için Instagram’ı son sürümüne güncellemeniz gerekiyor.

Instagram uygulamasını kolaylıkla mağazadan güncelledikten sonra tekrar giriş yapabilirsiniz. Bu durumda bilinmeyen bir ağ hatası oluştu gibi sorunları çözebilirsiniz.

Instagram Uygulamasını Yeniden Yüklemek

Eğer bilinmeyen bir ağ hatası oluştu gibi bir sorun karşınıza çıktıysa Instagram’ı silip yeniden yükleyerek de bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bunun için mağazadan Instagram’ı bulup üzerine basılı tuttuktan sonra kaldır seçeneğini kullanarak Instagram’ı silebilirsiniz.

Eğer buradan bu şekilde Instagram’ı silemezseniz telefonunuzun uygulamalar bölümüne girip Instagram’ı bularak üzerine basıp kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde Instagram’ı telefonunuzdan kaldırdıktan sonra mağazaya gidip Instagram’ı bulup yeniden yükleyerek giriş yapabilirsiniz. Bu da yine bir ağ hatası oluştu gibi bildirimleri ortadan kaldıracak bir yöntemdir.

Instagram Sunucusunu Kontrol Etme Yöntemi

Eğer Instagram sunucularına bir erişim sorunu yaşanıyorsa yine ağ hatası karşınıza çıkabilir. Bu durumda bu sorunun genel bir sorun olmadığından emin olmanız gerekir. Bazen tüm kullanıcılar böyle bir bildirimle karşılaşabilir.

Bundan emin olmak için diğer sosyal medya platformlarından Instagram konusunda böyle bir açıklamanın olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorunu Instagram’ın kendisiyle alakalıysa bu konuda yapacağınız tek şey sorunun Instagram tarafından düzeltilmesini beklemektir.

Telefonu Kapatıp Yeniden Başlatmak

Instagram karşınıza bilinmeyen bir ağ hatası oluştu gibi bir problem çıkarıyorsa uygulayabileceğiniz basit çözümlerden biri de cihazınızı kapatıp yeniden başlatmaktır.

Yine ağ hatası cihazınızın belleğinden kaynaklanıyor olabilir. Böyle durumlarda yine telefonunuzun hafızasını rahatlatmanız önerilir. Wifi bağlantınızı kontrol edip sorunun internetten kaynaklı olmadığını anlamanız da işinizi kolaylaştıracaktır.

Cihazın Tarih ve Saatini Kontrol Etmek

Instagram’da ağ hatası ile karşılaşmanız durumunda yapabileceğiniz bir diğer şey de cihazınızın tarih ve saatini kontrol etmenizdir. Eğer cihazınızın tarihi veya saati güncel değilse böyle bir hata almanız çok normaldir.

Cihazınızın tarihini ve saatini güncelledikten sonra tekrar Instagram’a giriş yapmanız önerilir. Böylece bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bu başlık altında saydığımız tüm bu yöntemleri kullanarak Instagram ile ilgili ağ bağlantısı hatası aldığınızda bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

YouTube video
YouTube video

İlginizi çekebilir: Instagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası ve Çözümü 2023

Kullanıcılarımız İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası ile ilgili bu aramaları da yaptı

 • Instagram’da bilinmeyen bir ağ hatası oluştu ne demek?
 • Instagram hesabıma giremiyorum neden?
 • Instagrama giremiyorum hata veriyor ne yapmalıyım?
 • Instagram Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu neden olur?
 • Hesap çalındığı nasıl anlaşılır?
 • Instagram ban ne zaman kalkar?
 • Hesabın ban yemesi ne demek?
 • Spam yiyen Instagram hesabı nasıl açılır?
 • Instagram hesabım kısıtlandı ne yapmalıyım?
 • Instagram sınırlaması kaç gün sürer?
 • Instagram engel yedim nasıl kaldırılır?
 • Instagram engeli kendiliğinden kalkar mı?
 • Instagram engel yiyince ne olur?
 • Instagramda engellediğim anlaşılır mı?
 • Instagram engeli nasıl kırılır?
Yorum yapın