Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Instagram Notlar, Müzik ve Çeviri Özellikleriyle Güçlendi

Instagram Notlar, Müzik ve Çeviri Özellikleriyle Güçlendi

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
132 0
Instagram Notlar, Müzik ve Çeviri Özellikleriyle Güçlendi

Instagram Notlar, Müzik ve Çeviri Desteğiyle Yenilendi

Instagram Notlar, son güncellemeyle müzik ve çeviri özelliklerine kavuşarak kullanıcılarına daha fazla yaratıcılık imkanı sunuyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram Kanalı’nda yaptığı duyuruyla bu yeni özellikleri tanıttı. Instagram Notlar, kullanıcıların gelen kutusunda görünen durum mesajlarını içeren bir özellik olduğunu hatırlatalım. Güncellemeyle birlikte Notlar, müzik ve çeviri desteğiyle güçleniyor.

Müzik Paylaşımıyla Duygularınızı İfade Edin

Eski güncellemeyle yalnızca metin ve emoji ekleyebilen kullanıcılar, yeni güncellemeyle birlikte Notlar’da 30 saniyelik bir müzik parçası paylaşabilecekler. Yeni Müzik Notları özelliği, kullanıcıların duygularını daha iyi ifade etmelerini sağlayacak. Instagram, müzik lisansına sahip olduğu tüm ülkelerde şarkıları destekleyecek. Bu özellik, geçmişte MSN Messenger’ın sunduğu durumda müzik paylaşımını hatırlatabilir.

Not Çevirileriyle İletişimi Artırın

Güncellemeyle birlikte dikkat çeken bir diğer özellik ise Not Çevirileri oldu. Kullanıcılar, “Çevriyi Gör” bağlantısına tıklayarak Notların çevirilerine ulaşabilecekler. Bu özellik, Meta uygulama ailesinin diğer platformlarında da sıkça kullanılan bir özellik. Facebook gönderileri, Instagram gönderileri, yorumları ve Reels içerikleri gibi birçok alanda çeviri özelliği kullanıcılara sunuluyor.

Instagram’ın Yeni Metin Tabanlı Uygulaması Yaklaşıyor

Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın Twitter’a rakip olmak için bir metin tabanlı uygulama üzerinde çalıştığı haberleri gündeme gelmişti. Şirketin üst düzey yöneticilerinden biri, şirket içi bir toplantıda Instagram’ın Twitter rakibi uygulamasının bir ön izlemesini paylaştı. Sızan bilgilere göre uygulamanın adı “Threads” olabilir. Instagram Notlar’a eklenen yeni özellikler, bu metin tabanlı uygulamanın gelecekteki potansiyelini de gösteriyor.

Instagram Notlar’ın müzik ve çeviri desteğiyle güncellenmesi, kullanıcıların içeriklerini daha çeşitli ve etkileyici hale getirme imkanı sunuyor. Kullanıcılar artık duygularını müzikle ifade edebilirken, çeviri özelliğiyle de daha geniş bir kitleye ulaşabilecekler. Instagram’ın yenilikçi yaklaşımı ve kullanıcı dostu özellikleriyle, sosyal medya deneyimi daha da zenginleşiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir