Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iOS 17 Beta 2 ile Haptic Touch Tepki Süresi Yenilendi!

iOS 17 Beta 2 ile Haptic Touch Tepki Süresi Yenilendi!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
107 0
iOS 17 Beta 2 ile Haptic Touch Tepki Suresi Yenilendi

Apple, iOS 17 Beta Güncellemelerine Devam Ediyor

Apple, iOS 17 Beta güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. iOS 17 Beta 2 sürümüyle birlikte bir yenilik daha ortaya çıktı. İşte detaylar…

Haptic Touch Tepki Süresi Artık Daha Hızlı!

iOS 17 Beta 2 ile birlikte, iPhone kullanıcıları artık dokunsal geri bildirim olan Haptic Touch’un daha hızlı başladığını hissedebilecekler. Yeni güncelleme, Haptic Touch tepki süresi ayarını iOS 16’ya göre daha kısaltma imkanı sunuyor. Peki, bu ayar nasıl yapılacak?

Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma > Haptic Touch seçeneklerini takip ederek ayarlamaları yapabilirsiniz. iOS 16 kullananlar için, orada iki seçenekli bir kutu göreceksiniz: Hızlı ve Yavaş. Bu seçeneklerden birini seçerek, içerik önizlemesi, işlem veya bağlamsal bir menünün ekranda ne kadar süre sonra görüneceğini belirleyebilirsiniz.

İşte Yeni Ayar Seçenekleri

iOS 16’da sadece Hızlı ve Yavaş seçenekleri bulunuyordu. Ancak, en son yayınlanan iOS 17 Beta sürümüne üçüncü bir ayar ekleniyor. Böylece seçenekler, Hızlı, Varsayılan ve Yavaş olarak genişliyor. Yeni Varsayılan ayarı, iOS 16’daki Hızlı ayarına denk geliyor. Hızlı ayarını seçerseniz, iOS 16’da karşılaştığınızdan daha kısa bir tepki süresiyle karşılaşacaksınız.

Test Etme Şansı

Değişiklikleri test etmek isterseniz, “Dokunma Süresi Testi” başlığı altında yer alan çiçek simgesine uzun basarak ayarları deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın, Beta sürümleri, son kullanıcıya sunulmadan önce test amaçlı yapılan değişiklikler içerir. Bu nedenle, iOS 17’nin ana sürümünde bu özelliğin korunacağı garanti edilemez.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir