Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iOS 17 ile Gelen ‘Ekran Mesafesi Uyarısı’ Özelliği Göz Sağlığını Koruyacak!

iOS 17 ile Gelen ‘Ekran Mesafesi Uyarısı’ Özelliği Göz Sağlığını Koruyacak!

Apple, iOS 17 ve iPadOS 17 güncellemeleriyle birlikte, gözlerinizi çok yakın tuttuğunuzda sizi uyaracak yeni bir Ekran Mesafesi özelliği sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik, kullanıcıların sağlıklı görüntüleme alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olmayı ve göz yorgunluğunu azaltmayı hedefliyor. İşte iOS 17 ile gelen Ekran Mesafesi Uyarısı özelliğinin detayları...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
121 0
iOS 17 ile Gelen Ekran Mesafesi Uyarisi Ozelligi Goz Sagligini Koruyacak

iOS 17’deki Yeni Ekran Mesafesi Uyarısı Nasıl Çalışacak?

Apple, kullanıcıları göz sağlığını korumaları konusunda teşvik etmek için iOS 17 ve iPadOS 17 güncellemelerinde Ekran Mesafesi Uyarısı özelliğini sunacak. Bu özellik, uzun süre ekranı gözlere çok yakın tutmanın olası zararlarını önlemek amacıyla geliştirilmiştir.

Ekran Mesafesi Uyarısı, Ayarlar uygulamasında bulunan Ekran Süresi → Ekran Mesafesi seçeneği altından etkinleştirilebilecek. Bu özellik, Face ID teknolojisine sahip olan iPhone ve iPad Pro modellerinde kullanılabilecek. TrueDepth kamera sistemi aracılığıyla ekran ile gözler arasındaki mesafeyi ölçerek, kullanıcılara uygun bir mesafe konusunda uyarıda bulunacak.

Özelliğin çalışma prensibi oldukça basit: Kullanıcılar aygıtlarını gözlerine 12 inçten daha yakın bir mesafede uzun süre tuttuktan sonra, tam ekran bir uyarı alacak ve aygıtlarını daha uzak bir mesafede kullanmaları istenecek.

iOS 17 ve iPadOS 17 Güncellemeleri Ne Zaman Yayınlanacak?

iOS 17 ve iPadOS 17 güncellemeleri bu yılın sonlarına doğru kullanıcılara sunulacak. Şu anda beta sürümleri sadece Apple geliştirici hesabına sahip olan kullanıcılar tarafından denenebilmektedir.

Apple, kullanıcıların göz sağlığını korumak için Ekran Mesafesi Uyarısı gibi yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu güncelleme ile birlikte iPhone ve iPad kullanıcıları, ekranlarını daha bilinçli bir şekilde kullanarak göz yorgunluğunu azaltabilir ve göz sağlığını koruyabilirler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir