Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPhone 15 Serisi, Apple Vision Pro Gözlüğü İle Sorunsuz Entegrasyon Sunacak

iPhone 15 Serisi, Apple Vision Pro Gözlüğü İle Sorunsuz Entegrasyon Sunacak

Apple, gelecek yılın başlarında çıkışını yapacak olan AR/VR gözlüğü Vision Pro ile birlikte VR/AR gözlüğü pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Ancak, Apple'ın bu yeni ürünü Vision Pro ile sınırlı kalmayacağı ortaya çıktı. Son bilgilere göre, şirket iPhone serisi üzerinde de Vision Pro gözlükle sorunsuz bir entegrasyon sağlamak için önemli değişiklikler yapmayı planlıyor. Bu değişikliklerin ilk adımı ise bu yıl tanıtılacak olan iPhone 15 serisiyle atılacak.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
106 0
iPhone 15 Serisi, Apple Vision Pro Gözlüğü İle Sorunsuz Entegrasyon Sunacak

iPhone 15 Serisi, Vision Pro Entegrasyonunda İyileştirmeler Sunacak

Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple gelecek iPhone modellerinin Vision Pro gözlükleriyle daha iyi entegre olması için çalışmalar yapıyor. Bu hedefe ulaşmak için şirket, gelecekteki iPhone’larına donanım yükseltmeleri getirecek. Apple’ın çeşitli ürünlerini birden fazla platformda sorunsuz bir şekilde birbirine bağladığı düşünüldüğünde, bu hamle şaşırtıcı değil.

Kuo, Apple’ın yakında çıkacak iPhone modellerine Wi-Fi 7 ve UWB (Ultra Geniş Bant) teknolojilerini entegre edebileceğini belirtti. Bu sayede yeni Vision Pro başlığıyla daha iyi bir çalışma deneyimi sağlanacak. Yani iPhone 15, muhtemelen Apple ekosistemindeki en yeni ürünle güçlü ve sorunsuz bir bağlantı için yükseltilmiş bir UWB çipiyle gelecek. Bu durumda, yeni nesil bir U1 çipiyle karşılaşabiliriz. Hatırlarsanız, UWB yonga setini ilk olarak iPhone 11 serisinde görmüştük.

Yeni ve geliştirilmiş çip, AirDrop, Find My ve diğer birçok mevcut özelliği iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra, Kuo, iPhone 16’nın şirketin Wi-Fi 7 özelliğine sahip ilk akıllı telefonu olacağını iddia ediyor. Wi-Fi 7, daha yüksek hız ve daha düşük gecikme gibi önemli avantajlar sunuyor.

Bu gelişmeler, Apple’ın iPhone serisine yeni özellikler getirerek, Vision Pro gözlükle entegrasyonu daha da güçlendirmek istediğini gösteriyor. Kullanıcılar, iPhone 15 serisi ile Vision Pro’nun sunduğu artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik deneyiminden daha sorunsuz bir şekilde faydalanabilecekler. Apple’ın gelecekteki yenilikleri ve entegrasyon çabaları, teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir