Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kabine Onayladı: Emekli Bayram İkramiyesine Zam: 4.000 TL Oluyor

Kabine Onayladı: Emekli Bayram İkramiyesine Zam: 4.000 TL Oluyor

Emeklilere sevindirici haber geldi! Cumhurbaşkanlığı kabinesi, emekli bayram ikramiyesine katmerli bir zam yapılmasını onayladı. Kurban Bayramı ikramiyesi 4.000 TL olarak belirlendi.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
122 0
Emeklilere sevindirici haber geldi! Cumhurbaşkanlığı kabinesi, emekli bayram ikramiyesine katmerli bir zam yapılmasını onayladı. Kurban Bayramı ikramiyesi 4.000 TL olarak belirlendi.

Emeklilere müjde! Kabine toplantısında alınan kararla birlikte, emekli bayram ikramiyesi katmerli bir zamla yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere yapılacak zamlı ikramiyeyi açıkladı. İşte ayrıntılar…

Emekli Bayram İkramiyesine Katmerli Zam

2023, emeklilerin yılı olarak adlandırılabilir. Yılın başından beri emeklilere bir dizi müjde verilirken, emekli bayram ikramiyesiyle ilgili de sevindirici haberler alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesinde yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı’nda 2.000 TL olarak ödenen emekli bayram ikramiyesinin Kurban Bayramı öncesinde artırılacağını duyurmuştu.

Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Açıklandı

Cumhurbaşkanlığı kabinesi, bugün gerçekleştirilen toplantıda emekli bayram ikramiyesine yapılacak zamı onayladı. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli bayram ikramiyesiyle ilgili kararı ve ödeme tarihlerini açıkladı. Bu zamla birlikte emekli bayram ikramiyesi 4.000 TL olarak belirlendi.

Emekli Bayram İkramiyesi Tahminleri

Emekli bayram ikramiyesi zammıyla ilgili tahminler de ortaya çıkmış durumda. Uzmanlara göre, bayram ikramiyesi yaklaşık %100 oranında artış gösterecek ve iki katına çıkacak. Önerilen rakamlar arasında 2.500 TL, 3.000 TL ve 4.000 TL gibi seçenekler bulunuyor. Bu konuda en kesin açıklamayı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak.

Ödeme Tarihleri ve Beklentiler

Emekli bayram ikramiyesinin yanı sıra, kabine toplantısında maaş zamları da görüşüldü. Emekli maaş zammı, memur maaş zammı ve asgari ücret zammı gibi konular masaya yatırıldı. Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri de açıklanacak. Emekliler, bu gelişmeleri heyecanla beklemekte ve bayram öncesinde güzel bir sürprizle karşılaşmayı ummaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir