Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Logitech CEO’su Bracken Darrell, 10 Yılın Ardından Görevi Bıraktı

Logitech CEO’su Bracken Darrell, 10 Yılın Ardından Görevi Bıraktı

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
124 0
Logitech CEO'su Bracken Darrell, 10 Yılın Ardından Görevi Bıraktı

Logitech CEO’su Bracken Darrell, Yeni Bir Fırsat İçin Görevi Bırakıyor

Bilgisayar çevre birimleri üreticisi Logitech’in 10 yıllık CEO’su Bracken Darrell, yeni bir fırsatı değerlendirmek üzere görevi bırakma kararı aldı. Şirketin yaptığı basın açıklamasına göre Darrell, sorunsuz bir geçiş sağlamak için bir ay boyunca şirkette kalacak.

Logitech, Bilgisayar Aksesuarlarıyla Tanınan Bir Şirket

Logitech, klavye, fare, hoparlör ve web kamerası gibi bilgisayar aksesuarları üreticisi olarak bilinmektedir. Özellikle Covid-19 salgınında birçok insanın uzaktan eğitim ve çalışma sürecine geçmek zorunda kalmasıyla Logitech ürünleri popüler hale gelmiştir. Ancak insanların okullara ve ofislere dönmesiyle birlikte şirketin kârı azalmaya başlamıştır.

Geçici CEO Olarak Guy Gecht Atandı

Yeni bir CEO arayışına başlayan Logitech, yönetim kurulu üyesi Guy Gecht’i geçici CEO olarak atamıştır. Bracken Darrell’ın istifası bugünden itibaren geçerli olacak, ancak deneyimli yönetici sorunsuz bir geçiş sağlamak amacıyla bir ay daha şirkette kalacaktır.

Logitech’in Satın Alımları

Bracken Darrell’ın liderliğinde Logitech, üst sınıf mikrofon üreticisi Blue Microphones, oyun kulaklıkları üreticisi Astro ve akış yazılımı şirketi Streamlabs gibi önemli satın alımlara imza atmıştır.

Yeni Dönem İçin Yolculuk Başlıyor

Logitech, yeni CEO arayışı sürecinde geleceğe odaklanmaya devam edecektir. Yeni liderin şirketi nasıl yönlendireceği ve Logitech’in pazardaki rekabet gücünün nasıl şekilleneceği merakla beklenmektedir.

Logitech’in müşterileri ve yatırımcıları, şirketin başarılı bir geçiş süreci geçirmesini ve gelecekteki büyüme potansiyelini sürdürmesini umut etmektedir. Bu değişim, Logitech’in stratejik hedeflerini gerçekleştirmesi için yeni bir fırsat sunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir