Medya Uzmanı Haberin Sesi
 1. Medya Uzmanı
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. MEB, Öğrencilere Bayram Ettirecek Tatil Harçlığı Müjdesi Verdi!

MEB, Öğrencilere Bayram Ettirecek Tatil Harçlığı Müjdesi Verdi!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
133 0
MEB, Öğrencilere Bayram Ettirecek Tatil Harçlığı Müjdesi Verdi!

Yaz Tatili Yaklaşırken Öğrencilere 5.104 TL Tatil Harçlığı Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin yüzünü güldürecek bir tatil harçlığı müjdesi verdi. Yaz tatili öncesi öğrencilere verilecek olan tatil harçlığı, tam 5.104 TL olarak belirlendi. Karnesi başarılı olan ve takdir/teşekkür alan öğrenciler bu ödemeyle bayram havası yaşayacak.

Başarı Teşvik Programı ile Öğrenciler Ödüllendiriliyor

Başarı Teşvik Programı kapsamında, başarılı öğrencilere tatil harçlığı olarak adlandırılabilecek bir ödeme yapılacak. Programa katılmak için belirli şartları sağlamak gerekiyor. Karnesi başarılı olan, takdir ve teşekkür alan öğrenciler bu ödülü hak ediyor. Tatil harçlığı olarak verilecek olan 5.104 TL ödeme, öğrencilerin motivasyonunu artırmayı hedefliyor.

Ödeme Detayları ve Destek Paketi Şartları

Başarı Teşvik Programı kapsamında yapılan ödemeler, belirli şartlara bağlı olarak gerçekleştiriliyor. İşte programın detayları:

 • Sınıfında ilk 3 ve okulunda ilk 5’e giren öğrencilere net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar ödeme yapılacak.
 • LGS sınavında yüzde 5’lik dilime giren öğrencilere net asgari ücretin 2 katına kadar tek seferlik başarı desteği verilecek.
 • Meslek lisesi mezunlarına işe girmeleri halinde 3 ayda bir 4 defaya kadar toplam net asgari ücret kadar destek sağlanacak.
 • Üniversite eğitimi alan öğrenciler için not ortalaması 85 ve üzeri olanlara net asgari ücret kadar başarı desteği verilecek.
 • Lisans eğitimi alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ise her yıl eğitim süresi boyunca aylık 300 TL öğrenci desteği verilecek.
 • YKS sınavında ilk 500 bin içerisinde yer alan öğrencilere ise tek seferlik olmak üzere net asgari ücretin 3 katına kadar başarı desteği sağlanacak.

Başarı Teşvik Programı’ndan faydalanmak isteyen öğrenciler, başvuru detaylarını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri üzerinden takip edebilirler.

Öğrenciler Bayram Öncesi Tatil Harçlığı İle Sevinç Yaşıyor

Öğrenciler, yaz tatiline sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği tatil harçlığı müjdesi ile çifte bayram sevinci yaşıyor. Hem yorucu bir dönemi geride bırakan öğrenciler hem de velileri, yaz tatili planlarını yapmaya başladı. Bu ödülle birlikte öğrencilerin motivasyonu yükselirken, başarılarının takdir edildiğini hissetmeleri amaçlanıyor. 5.104 TL tutarındaki tatil harçlığı, öğrencilerin bayram öncesi keyifle tatil yapmalarını sağlayacak.

Bu destek programı, öğrencilerin başarılarını teşvik etmeyi ve eğitime olan motivasyonlarını artırmayı hedefliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu tatil harçlığı müjdesi, öğrencilerin gelecek döneme daha umutlu ve motivasyonlu başlamalarını sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir