Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MEB Tarafından Flaş Açıklama: Yaz Tatili Süresi Kısaldı!

MEB Tarafından Flaş Açıklama: Yaz Tatili Süresi Kısaldı!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
119 0
MEB Tarafından Flaş Açıklama: Yaz Tatili Süresi Kısaldı!

Öğrenciler İçin Beklenmedik Kararlar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye’deki öğrencilerin dört gözle beklediği yaz tatili öncesi beklenmedik bir açıklama yaparak planları alt üst etti. Okulların kapanmasına sadece 1 gün kala MEB, yeni eğitim öğretim döneminin erken başlayacağını duyurdu ve bu durum doğrultusunda öğrencilerin yaz tatili süresi 90 günden 60 güne indirildi.

Planlar Değişti: Yaz Tatili Kısalıyor

Tüm Türkiye’de öğrenci ve veliler, 16 Haziran 2023 Cuma günü ikinci dönem karnelerini alarak yaz tatiline gireceklerini düşünürken, MEB’in aldığı kararla planlar tamamen değişti. Uzun bir sürecin ardından dinlenmeyi hak eden öğrencilerin beklediği yaz tatili, beklenenden daha kısa süreceği için hayal kırıklığı yarattı.

MEB Yaz Okulu Düzenliyor

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağustos ayında ücretsiz yaz okulu düzenlenecek. Bu yaz okulu programıyla öğrencilerin 6 Şubat depremi sonrasında derslerindeki eksikleri telafi etmeleri hedefleniyor. Yaz okulu, 1 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve katılımın zorunlu olmadığı belirtildi.

Yeni Eğitim Öğretim Dönemi Başlangıcı

Yeni eğitim öğretim dönemi, 11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak. Bu tarihin okulların erken açılmasının ardından belirlendiği bildirildi. Öğrenci ve veliler, yeni dönem hazırlıklarına başlarken, öğrencilerin eksikliklerini gidermek için yaz okulu fırsatını değerlendirebilecekler.

MEB’in aldığı bu kararlar öğrenciler ve veliler arasında tartışmalara neden olabilirken, yaz tatilinin kısalması öğrencilerin dinlenme sürelerini etkileyeceği gibi, yaz okulu programıyla da eksiklerin giderilmesi hedefleniyor. Yeni eğitim öğretim döneminin de erken başlamasıyla birlikte öğrenciler ve öğretmenler, bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için hazırlıklara başlayacaklar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir