Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Affı: Yükümlülükler Kaldırıldı

Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Affı: Yükümlülükler Kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan bir yönetmelikle öğretmenlere zorunlu hizmet affı getirildi. Bu düzenleme ile 16 Haziran 2023 tarihinden önce göreve başlayan yönetici ve öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri kaldırıldı. Ayrıca, öğretmenlerin hizmet puanı hesabında yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimine yönelik projelerde görev yapmış olmaları da dikkate alınacak.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
111 0
Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Affı: Yükümlülükler Kaldırıldı

Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Affı: Yükümlülükler Kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere zorunlu hizmet affı getiren bir düzenlemeyi hayata geçirdi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle birlikte, 16 Haziran 2023 tarihinden önce göreve başlayan yönetici ve öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri kaldırıldı. Bu adım, öğretmenlere daha fazla esneklik ve kariyer planlaması yapma imkanı sağlayacak.

Düzenleme kapsamında, öğretmenlerin hizmet puanı hesabında yeni bir düzenleme yapıldı. Artık öğretmenler, Bakanlık kadrolarına atanmadan önce resmi eğitim kurumlarında yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimine yönelik projelerde görev almışlarsa, bu süreler hizmet puanı üzerinden değerlendirilecek. Bu sayede, öğretmenlerin kariyerlerindeki deneyimleri ve katkıları daha iyi bir şekilde değerlendirilebilecek.

Yusuf Tekin Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada öğretmenlere zorunlu hizmet affı getirdiklerini ve ayrıca Pictes öğretmenlerin proje kapsamındaki çalışmalarının hizmet sürelerine dahil edileceğini belirtmişti. Bu adım, öğretmenler arasında memnuniyetle karşılandı ve kadrolu öğretmenliğe geçen Pictes öğretmenlerin daha adil bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacak.

Bu düzenleme, öğretmenlerin kariyer planlamasını etkileyecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Zorunlu çalışma yükümlülüklerinin kaldırılması, öğretmenlere daha fazla esneklik sağlayacak ve motivasyonlarını artırabilecek. Ayrıca, yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimine yönelik projelerde görev alan öğretmenlerin deneyimleri ve katkıları daha iyi bir şekilde değerlendirilerek, eğitim sistemine olumlu bir etki sağlanacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir