Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Prof. Dr. Canan Karatay: Koronavirüs Aşısı Yan Etkileri İçin Beslenme Önerileri

Prof. Dr. Canan Karatay: Koronavirüs Aşısı Yan Etkileri İçin Beslenme Önerileri

Ünlü doktor Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı beslenme konusundaki uzmanlığıyla bilinen bir isim olarak koronavirüs aşısı olanları uyarıyor. MRNA aşılarının yan etkilerini azaltmak için beslenme önerileri sunan Karatay, programda açıklamalarıyla dikkat çekti. Zeytinyağı, su, hareket ve uyku gibi faktörlerin önemine vurgu yaparak koronavirüs aşısı yan etkilerini en aza indirmenin formüllerini paylaştı.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
106 0
Prof. Dr. Canan Karatay Koronavirus Asisi Yan Etkileri Icin Beslenme Onerileri

Prof. Dr. Canan Karatay’dan Beslenme Önerileri

Sağlıklı beslenme konusundaki görüşleriyle tanınan Prof. Dr. Canan Karatay, Neler Oluyor Hayatta programında koronavirüs aşısı yan etkilerini ele aldı. Aşının içerdiği maddelerin hücrelere zarar verebileceğini belirten Karatay, beslenmenin yan etkileri azaltmak için önemli bir faktör olduğunu vurguladı.

Zeytinyağı ve Sağlıklı Beslenme

Prof. Dr. Canan Karatay, beslenmenin yan etkileri azaltmada önemli bir role sahip olduğunu belirtti. Özellikle zeytinyağının önemine dikkat çekti. Soğuk sıkım ve doğal zeytinyağının bir ilaç olduğunu ifade eden Karatay, herkesin düzenli olarak tüketmesi gerektiğini söyledi. Zeytinyağının kilo aldırmadığını ve karaciğer yağlanmasını azalttığını belirten Karatay, ayrıca kanı temizleyici özelliğiyle de dikkat çekti. Kalp krizi ve Alzheimer gibi sorunları engellediğini belirtti.

Diğer Öneriler

Beslenmenin yanı sıra Prof. Dr. Canan Karatay, su, hareket ve uygun uyku düzeninin de koronavirüs aşısı yan etkilerini azaltmada önemli olduğunu vurguladı. Bol miktarda su tüketmenin vücudu temizlediğini ve organları beslediğini belirtti. Hareketli bir yaşam tarzının da sağlık açısından faydalı olduğunu ifade etti. Uyku düzenine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak uyku kalitesinin yan etkileri azaltmada etkili olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir