Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sahte Ev İlanlarıyla Artan Kiralar Dolandırıcılara Yaradı, Dikkat!

Sahte Ev İlanlarıyla Artan Kiralar Dolandırıcılara Yaradı, Dikkat!

Artan kiralardan faydalanarak sahte ev ilanlarıyla dolandırıcılık yapanların sayısı artıyor. Dolandırıcılar, ilan sitelerine düşük fiyatlarla sahte ilanlar ekleyerek, başka evlere ait fotoğraf ve bilgileri kullanarak birçok kişiyi kandırıyor. Özellikle Sultangazi'de artan "sahte kiralık daire" ilanlarına karşı uzmanlar vatandaşları uyarıyor. Bu haberde, dolandırıcılığın nasıl yapıldığı ve vatandaşların dikkat etmesi gereken noktaları bulabilirsiniz.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
109 0

Sahte Ev İlanları ve Dolandırıcılık

Kiraların artmasıyla birlikte dolandırıcılar, sahte ev ilanlarıyla insanları hedef almaya başladı. İlan sitelerine düşük fiyatlarla sahte ilanlar ekleyen dolandırıcılar, başka evlere ait fotoğraflar ve bilgiler kullanarak insanları kandırıyor.

Kapora Dolandırıcılığı Yöntemi

Özellikle Sultangazi’de sıklıkla kullanılan dolandırıcılık yöntemlerinden biri olan “kapora dolandırıcılığı” ise son aylarda artış gösteriyor. Dolandırıcılar, kendilerini askeri personel olarak tanıtarak, İstanbul dışında olduklarını ve başka alıcıların da ilgilendiği bir daire için kaporayı alıp ortadan kayboluyorlar.

Uzmanların Uyarıları

Uzmanlar, vatandaşların görmedikleri bir daire için kaporayı vermeme konusunda dikkatli olmalarını vurguluyor. Dolandırıcılığın yaygınlaşmasıyla birlikte güvenilir kaynaklardan doğrulama yapmanın önemi artıyor.

Gayrimenkul Danışmanlarından Öneriler

Gayrimenkul danışmanları da bu dolandırıcılık yöntemine karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Her ilana güvenmemek, resmi işlemler yapılması, yetki belgesi olan internet sitelerinin tercih edilmesi gibi önlemler alınması önemlidir.

Güvenlik Önlemleri

Dolandırıcılık vakalarının önüne geçmek için ilan sitelerinin yetki belgesi istemesi ve resmi işlemlerin takip edilmesi önemlidir. Vatandaşların güvenliğini sağlamak için bilinçli bir şekilde hareket etmek gerekmektedir.

Sonuç Olarak

Artan kiralar dolandırıcıların hedefi haline gelirken, vatandaşların dikkatli olması ve güvenilir kaynaklardan bilgi edinmesi önemlidir. Sahte ev ilanlarına karşı tedbirli olmak, dolandırıcılık vakalarının azalmasına yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir