Medya Uzmanı Haberin Sesi
 1. Medya Uzmanı
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. Son Dakika: Motorin Fiyatları Yeniden Zam Görecek!

Son Dakika: Motorin Fiyatları Yeniden Zam Görecek!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
109 0
Son Dakika: Motorin Fiyatları Yeniden Zam Görecek!

Akaryakıt Fiyatları 24 Lirayı Aşacak!

Son dakika haberlerine göre, motorin fiyatları bir kez daha zamlanacak ve 24 lirayı aşacak. Haziran ayı boyunca birçok defa zamlanan akaryakıt pompa fiyatları, brent petrol ve dolar/TL kurundaki yükselişin etkisiyle birlikte bu gece yarısı yeniden değişecek. Araç sahipleri için önem arz eden güncel benzin ve mazot fiyatları da merak konusu oldu. İşte İstanbul, Ankara ve İzmir’deki akaryakıt fiyatları…

Motorine Yeni Bir Zam Geliyor

Motorin fiyatları 7 Haziran tarihinde 1,36 TL zam almış ve ertesi gün 1,37 kuruş daha zamlandığı duyurulmuştu. Mazot fiyatları ise 20 Haziran Salı gününden itibaren bir kez daha artacak. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatları 1,64 TL zamla birlikte yükselmiş olacak. Böylece 26 Ocak’dan beri süregelen akaryakıt fiyatları yeniden 24 liranın üzerine çıkacak.

Yapılacak 1,64 TL’lik zamla birlikte ortalama olarak İstanbul’da motorin fiyatı 23,80 TL, Ankara’da 24,23 TL ve İzmir’de 24,31 TL olacak.

Benzine Zam ya da İndirim Yok

Benzin litre fiyatı için 28 Mayıs öncesinde iptal edilen 75 kuruş ve 43 kuruşluk zam haberleri vardı. Ancak şu an için benzin fiyatlarında herhangi bir zam ya da indirim beklentisi bulunmuyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları (19 Haziran 2023 Pazartesi)

İstanbul:

 • Benzin: 24.02 TL
 • Motorin: 22.16 TL

Ankara:

 • Benzin: 24.42 TL
 • Motorin: 22.59 TL

İzmir:

 • Benzin: 24.41 TL
 • Motorin: 22.67 TL

Akaryakıt fiyatlarındaki sürekli değişim, araç sahipleri ve tüketiciler üzerinde büyük bir etkiye sahip. Zam haberleriyle birlikte yakıt maliyetlerinin artması, ulaşım giderlerini de doğrudan etkiliyor. Bu noktada, yakıt tüketimini optimize etmek ve alternatif ulaşım çözümlerini değerlendirmek önem kazanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir