Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. TOKİ’den Dar Gelirli Ailelere Müjde: 4368 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

TOKİ’den Dar Gelirli Ailelere Müjde: 4368 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

Türkiye'de dar gelirli ailelerin ev sahibi olma hayallerine yönelik müjdeli bir haber geldi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan açıklamada, farklı şehirlerde yeni TOKİ evlerinin inşasına başlanacağı ve ev almak isteyenlere düşük taksit seçenekleri sunulacağı belirtildi.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
142 0
TOKİ'den Dar Gelirli Ailelere Müjde: 4368 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

TOKİ Ev Satışları Başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, TOKİ evlerinin satışları önümüzdeki haftalarda başlayacak. Dar gelirli ailelere yönelik inşa edilen TOKİ evlerinin farklı kampanyalarla sunulacağı açıklandı. Bakan Özhaseki, yaptığı açıklamada herkesin TOKİ’den ev sahibi olmak için sıraya girdiğini ifade etti. Uzun vadeli ödeme seçenekleriyle TOKİ evleri, dar gelirli aileleri de ev sahibi yapmayı hedefliyor.

TOKİ Evlerine Başvuru Şartları

TOKİ evlerine başvurular artarken, başvuru şartları da belirlendi. Adayların 25 yaşından büyük olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, başvuruda bulunulan ilde ikamet ediyor olması, başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı bir konuta sahip olmaması gerekmektedir. Ayrıca, evin geliri en fazla 21.000 TL olmalıdır.

TOKİ tarafından yapılan açıklama, yeni TOKİ evleri inşa edileceği ve dar gelirli ailelere uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olma fırsatı sunulacağı yönünde oldu. Bu gelişme, dar gelirli ailelerin konut sahibi olma umutlarını canlandırmış durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir