Medya Uzmanı Haberin Sesi
 1. Medya Uzmanı
 2. »
 3. Konu Dışı
 4. »
 5. Ücretsiz WordPress Temaları: En İyi 35 Seçenek

Ücretsiz WordPress Temaları: En İyi 35 Seçenek

Ufuk ATAMAN Ufuk ATAMAN - - 44 dk okuma süresi
3235 1
Ücretsiz WordPress Temaları

WordPress siteniz için en iyi ücretsiz wordpress tema seçeneklerini burada sizin için sıraladık. İster bir e ticaret sitesi, ister bir haber sitesi, isterse de bir moda sitesi olsun.. Tüm site içeriklerle hitap edecek ücretsiz WordPress temaları mevcut.

Eğer WordPress sitenizi ön plana çıkarmak istiyorsanız tema seçimi çok önemlidir. İyi bir tema seçimi daha fazla ön plana çıkmanızı sağlar. Bu yüzden önce nasıl bir temaya ihtiyacınız olduğunuza karar vermeniz lazım.

Nasıl bir WordPress temasına ihtiyacınız olduğu konusunda size, sitenizin içeriği yol gösterici olacaktır. Sitenizin içeriğini göz önünde bulundurduktan sonra burada sizin için özelliklerine değindiğimiz temaları inceleyebilir ve siteniz için en iyi olana karar verebilirsiniz.

Wordpress yazılımında kullanabileceğiniz bir çok eklenti mevcuttur. Bu eklentiler arasında google sıralamalarınızı ve görünürlüğünüzü arttıracak SEO eklentileri vardır. Rank Math SEO Kurulumu ve Ayarları ile ilgili yayınlamış olduğumuz içeriğe göz atarak sitenizin performansını arttırabilirsiniz.

En İyi WordPress Temaları

Sitenizin içeriğine uygun işlevsel bir WordPress teması seçerek sitenizi daha kaliteli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Tema kullanmazsanız siteniz çok amatör bir imaj çizer. Yine tema seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu sitenin içeriğine uygun seçim yapmaktır.

Eğer e-ticaret, blog veya haber sitenizi ön plana çıkarmak istiyorsanız bir WordPress teması seçmeli ve seçerken de bazı şeylere dikkat etmelisiniz. WordPress teması seçerken dikkat etmeniz gereken konularla birlikte en iyi temalar hangileridir buna da bu başlık altında değineceğiz.

İşlevsel Bir WordPress Teması Nasıl Seçilir?

WordPress teması seçerken dikkat edilmesi gereken konu vardır. Bu konulara dikkat ederek kendiniz siteniz için en iyi seçimi yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ilk şey sitenizin işlevleri ve ihtiyaç duyduğu özelliklerin neler olduğudur. Örneğin haber sitesi için farklı bir tema seçmeniz gerekirken e-ticaret sitesi için tamamen farklı bir tema gerekecektir.

Sitenizin ana özelliklerine ve fonksiyonlarına dikkat ettikten sonra kullanıcı yorumları ve puanları yoluyla tema seçiminde bulunabilirsiniz. Kullanıcı yorumları site ile ilgili hem olumlu hem de olumsuz yönleri vererek sizi yönlendirir ve daha kolay karar vermenize yardımcı olur.

WordPress Temasının Sahip Olması Gereken Özellikler

WordPress temasının taşıması gereken en önemli özelliklerden biri güncelleme sıklığına ve tutarlı bir geliştirici girişine sahip olmasıdır. Temanın sürekli güncellemelerde bulunması sitenizin işlevsel ve uyumlu görünümünü devam ettirmesini sağlar.

WordPress temasında aramanız gereken bir diğer özellik ise dil desteğidir. İngilizce olarak sunulan WordPress temalarında yerelleşme desteğinin ne düzeyde olduğu çok önemlidir. Bu konuda bazı temalar size hazır gelir bazıları ise Türkçe’yi elle seçmenizi sağlar.

Yine özelleştirme, bir WordPress temasında aramanız gereken özelliklerden bir diğeridir. Özelleştirme seçeneği WordPress temanızı markanıza uygun bir şekilde yazı tipi, renk, genişlik ve daha birçok unsuru seçerek kişiselleştirebilirsiniz. Bunun için WordPress temasının size gelişmiş bir kişiselleştirme özelliği sunması gerekir.

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları Hangileridir?

En iyi ücretsiz Wordpress temalarını bu başlık altında sizin için sıraladık. Burada hem e-ticaret siteleri, hem blogcular, hem haber siteleri, hem de moda gibi daha kişisel siteler için birbirinden güzel tema seçeneklerini göreceksiniz.

OceanWP, Neve, Storefront, Hestia, Zakra, ColorMag, Shapely, Customizr, Zerif Lite, Sydney. Flash, Vantage, News Portal, Striker, Optimizer, Spacious, Virtue, MH Magazine Lite, iFeature, Athena, Moesia, One Page, Express, Edge, Corporate Plus, The Minimal, Make, Flaton, Shoplsle, Thefour Lite, Freesia Empire bu sitelerden bazılarıdır.

WordPress sitenizde kullanarak en iyi verimi alacağınız diğer bazı WordPress temaları ise; Portfolio Lite, Accelerate, Yosemite Lite, Zigcy Lite, Riba Lite, Eightydays Lite, Kale, Ashe, Cenote, Orfeo, Freddo, Bizlight, Allegiant, Airi, Suffıce, Accesspress Parallax, Gist, Yatri, Kumle, Astrid, Ripple…

OceanWP

OceanWP

OceanWP oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu yüzden iş dünyasına hitap eden bir siteniz varsa veya bir blog yazarıysanız ya da bir e-ticaret sitesine sahipseniz tereddütsüz tercih edebilirsiniz. Bu yönüyle OceanWP işlevsel ve profesyonel bir seçenektir.

Tam ekrana sahip statik bir başlık, ön sayfa ayrıntılı görüntüler, bununla birlikte birçok demo türü ve oldukça fazla uzantıya sahip olacaksınız. Bu tema esnekliğini, sunduğu özelliklerle kanıtlıyor.

Ürününüzü sergilemek istediğinizde veya blog yazılarınızı sunmak istediğinizde bu WordPress teması hem tabletlerde hem de mobil cihazlarında harika bir şekilde çalışacaktır. Ayrıca hem amatör  hem de profesyoneller için uygun olan bu tema en popüler ücretsiz WordPress temalarından biridir. OceanWP hazır şablonlara da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Özellikler:

 • Üstün bir esneklik
 • Amatörler için kolay bir kullanım
 • Statik bir başlık

Storefront

StoreFront

E-ticaret siteleri giderek popüler hale gelirken daha iyi satış yapmanın da yollarını sunuyor. Bu noktada iyi bir e-ticaret sitesinde sahip olmanız daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmanıza ve daha profesyonel bir imaj çizmenize yardımcı olur.

Markanızın değerini yansıtacak olan, sitenizin daha iyi bir görünüme kavuşması için Storefront size yardımcı olacaktır. Bu WordPress temasını e-ticaret sitenize zahmetsiz bir şekilde uyarlayabilir ve hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ürün listenize abonekler ekleyebilir, fiyat tabloları hazırlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ön sayfanızı dilediğiniz gibi dikkat çekici bir hale getirebilir, markanıza uygun bir ürün galerisi oluşturabilirsiniz.

Bu ücretsiz WordPress teması ileri bir kişiselleştirme için size çeşitli renkler ve düzenleme seçenekleri sunar. Çoklu bileşenlere sahip bu temayı mobil cihazınızda etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Özellikler:

 • Mobil uyum
 • Kişiselleştirme seçenekleri
 • E-ticaret siteleri için özellikler

Zakra

Zakra

Zakra, güçlü ve ideal bir WordPress temasıdır. Bu tema size iyi bir performans ve yüksek bir hız vadediyor. Zengin görselleri ve etkili özellikleri ile Zakra’yı görür görmez etkileneceksiniz. Bu yüzden sitenizi ön plana çıkarıp dikkat çekici bir hale getirmek istediğinizde bu seçenek tam size göre.

Zakra’da inşaat, dişçilik, eğitim, kafe işletmesi, spa merkezi, düğün sektörü, mağazalar gibi birçok farklı sektör için demo bulunuyor. Bu SEO dostu tema, gelişmiş bir tipografi, çeşitli renk seçenekleri, ücretsiz ve zengin bir dil desteği, farklı başlık çeşitleri, detaylı klavuzlar ve yüksek performanslı mobil uyumluluk sunuyor. Sunduğu tüm bu özellikler sayesinde temanızı kolaylıkla, istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Ücretsiz Zakra temasının hazır şablonlarına da mutlaka göz atmalısınız.

Özellikler:

 • Dil desteği
 • Mobil uyumluluk
 • Yüksek hız performansı

Neve

image 8

Neve, online satış mağazaları, yeni girişimci siteleri, kişisel portföy siteleri ve küçük işletme siteleri için çeşitli seçenekler sunan çok amaçlı ve işlevsel bir WordPress temasıdır. Bu tema gelişime açık siteniz için oldukça ideal bir seçim olacaktır. SEO optimizasyonlu olan bu tema hızlı bir şekilde yüklenir.

Ücretsiz bir tema olarak Neve, minimalist bir tasarım ancak işlevsel bir kullanım sağlar. Bu tema ihtiyacınız olabilecek her şeyi tek bir pakette sunar. 80 üzerinde hazır tasarımıyla sitenizi en iyi hale getirmenizi sağlayan Neve, sürekli güncelleme sunarak görünümünüzü devam ettirmenizi de sağlar. Bu özelleştirilebilir tema ile hayalinizdeki siteye daha kolay kavuşabilirsiniz. Neve temasını ücretsiz indirebilirsiniz.

Özellikler:

 • Kolay kişiselleştirilebilme
 • SEO optimizasyonu
 • Etkili ve minimalist bir tasarım

Hestia

image 9

Hestia, düzgün bir tek sayfa tasarımına sahiptir. Bu tema ziyaretçilerde ilk görüşte sağlam bir izlenim oluşturur. Bu profesyoneller için hazırlanmış temayı; kurumsal işletmeler, şirketler, ajanslar ve firmalar modern tasarımıyla birlikte gönül rahatlığıyla kullanabilir. Bu temanın özelleştirilmesi çok kolaydır.

Hestia sunduğu başlangıç siteleri ile sizi sıfırdan bir web sitesi kurma derdinden kurtarır. Mobil uyumlu bu tema, SEO dostudur ve e-ticaret siteleri için çok uygundur. Üstün bir performans sunan bu tema, sunduğu mega menülerle de ücretsiz WordPress temaları içinde ön plana çıkar. Kolay özellestirilebilme özelliği, dil desteği, ek yardım için videolu rehberler bu temayı ön plana çıkaran diğer özelliklerdir. Paylaştığımız resimdeki hazır şablonu incelemenizi tavsiye ederiz.

Özellikler:

 • Kolay kurulum
 • Dil desteği
 • Mobil uyumluluk

ColorMag

image 10

Dergi, haber ya da blogger siteleri için bu tema oldukça uygundur. Tam duyarlı ve ücretsiz bir WordPress teması olan Colormag daha birçok site için ideal bir kullanıma sahiptir. Bu esnek tema tek tıklamalı içeriye aktarma özelliğine de sahiptir. Bu özelliği mevcut olan bütün demolar için kullanabilirsiniz. Çeşitli tipografi seçenekleri, özel bileşenler, ana renk seçenekleri ve özel bileşen konumları ile bu tema özelleştirme konusunda size zengin bir içerik sunar.

Bir online satış sitesi açıp ürünlerinizi pazarlamak mı istiyorsunuz? Bu tema verimli arayüzü, SEO optimizasyonu ve son derece şık görselleri ile siteniz için oldukça uygun bir seçenek. Bu temanın diğer özellikleri ise eşsiz yazı sistemine sahip olması, sürekli gelişmekte olan bir başlangıç demo kütüphanesine sahip olması, Elementor ve Beaver Builder gibi sayfa kurucuları ile uyumlu olmasıdır. ColorMag temasının bir çok hazır şablonunu inceleyin.

Özellikler:

 • Şık görseller
 • Üstün bir esneklik
 • Çeşitli yazı seçenekleri

Sydney

image 11

Sydney; iş dünyası odaklı çalışanlar ve iyi bir düzenlemeye açık tema arayan serbest çalışanlar ile acente ve şirketler için mükemmel bir seçim olacaktır. Bu WordPress teması yapışkan navigasyon, tam ekran kaydırıcı ve logo yükleme özelliği gibi seçeneklere sahiptir. Özellikle profesyonel görünüme sahip bir web siteniz varsa bu zengin içerikli temayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tema sunduğu düzenleme ve renk seçenekleri ile markanızla uyumlu olacak bir kişiselleştirme yapmanıza imkan tanır.

Sydney’in diğer  özellikleri ise mobil uyumluluk, dil çeviri yeteneklerine ve sosyal ikon entegrasyonuna sahip olmasıdır. Canlı özelleştirici, özel elementor blokları ve arka planları ile bu  tema işletmeniz için bir web sitesi kurmak istediğinizde üstün işlevselliğe sahip. Tüm bu özellikleriyle ihtiyaç duyacağınız her şeyi size sunacaktır.

Sydney wordpress temasının hazır şablonları da bulunmaktadır.

Özellikler:

 • Dil desteği
 • Çeşitli renk seçenekleri
 • Mobil uyumluluk

Shapely

image 12

Resimdeki şablonu hemen inceleyebilmek adına bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Shapely esnek widget yardımıyla size çarpıcı açılış sayfaları, kişisel web siteleri ve portföy siteleri oluşturmak istediğinizde kolaylık sağlayan bir WordPress temasıdır. Bu bir sayfalık temanın sunduğu özellikler arasında referanslar, ürün bilgileri, portföyler, servis ve çok daha fazlası yer alır.

Ayrıca bu ücretsiz tema; nasıl yüklemeniz gerektiği, sayfanızı istediğiniz gibi nasıl ayarlayabileceğiniz ve her türlü bileşen bölümünü zahmetsiz bir şekilde nasıl bir araya getireceğiniz konularında size ayrıntılı olarak dokümantasyonlarla yardımcı olur. Bu WordPress teması kolay özelleştirebilme seçeneği ve her türlü elektronik cihaz için oldukça duyarlı bir tasarıma da sahiptir.

Özellikler:

 • Kolay kurulum için destek
 • Özelleştirilebilme özelliği
 • Üstün bir hız

Zerif Lite

image 13

Zerif Lite yine tek sayfalık sunulan ücretsiz bir WordPress temasıdır. 90.000 üzeri yükleme miktarına ulaşmış olan bu tema oldukça popülerdir. Kişisel portföy, şirketler, fotoğrafçılık alanı ve serbest çalışan freelancer kişiler için bu tema çok uygundur.

Bu tema WooCommerce özelliği ile ihtiyaç duymanız durumunda gelir elde etmek amacıyla sitenizi kullanmanıza da olanak sağlıyor. Ayrıca SEO dostu olarak, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda görünmesine de yardımcı olur. Zerif Lite’ın diğer özellikleri minimal ve modern bir tasarıma sahip olması, hem işletmeler hem de kişisel sayfalar için uygun olmasıdır.

Zerif Lite temasını buraya tıklayarak hemen indirebilir, buraya tıklayarak canlı demoya ulaşabilirsiniz.

Özellikler:

 • SEO dostu
 • Modern bir tasarım
 • Mobil uyumluluk

Customizr

image 14

Ücretsiz bir WordPress teması olarak Customizr, hem profesyonel çalışanlar hem de yeni başlayanlar için uygundur. Bu temayı kolaylıkla özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, işletme hesapları, e-ticaret mağazaları veya blog sayfaları bu mobil uyumlu temayı web sitelerinde kullanabilir.

Customizr kolay kullanım özelliği ile birlikte nasıl kullanmanız gerektiği konusunda sıkıntı yaşarsınız size yardımcı olacak belgeler de sunuyor. Customizr temasını indirmeden önce Customizr canlı demo seçeneği üzerinden incelemenizi tavsiye ederiz.

Özellikler:

 • Kişiselleştirme için geniş seçenekler
 • Mobil uyumluluk
 • Kolay kullanım imkanı

Vantage

image 15
Vantage temasının shop sayfası

Bir şirket veya portföy sitesi oluşturmak istediğinizde bu WordPress teması size profesyonellik sunuyor. Bu tema site sahibi işletme sahipleri için sade ve şık bir seçenektir. Ayrıca Vantage yüksek etkileşimli ve etkileyici bir siteye sahip olma olanağını da sizin için sunuyor. Meta Slider ve Page Builder gibi güçlü eklentilere de sahiptir.

Vantage’nin diğer önemli özellikleri görselleriniz ve çalışmalarınız için filtrelenmiş ızgara görüntüleme çeşidi sunmasıdır. Ayrıca bu tema ziyaretçilerinizin kolaylıkla hem sizin hem de diğer kişilerle etkileşime geçeceği özel yorumlar da içerir.

Ücretsiz Vantage temasını indir ve yüksek kaliteli web sitesi sahibi ol.

Özellikler:

 • Güçlü bir sayfa kurucusu ile CSS editörü
 • Google Fonts entegrasyonu
 • Hero kaydıraçları, görsel editörler gibi bileşenlere sahip bir kütüphane Vantage’nin diğer özellikleridir.

Flash

image 16
Flash temasının Default şablonun Blog sayfası

Flash; sürükleyip bırakılabilen sayfa oluşturucular, özel widgetlar ile önceden oluşturulup sunulmuş demolar sunar. Flash’ı kullanarak etkili bir blog sayfası ya da başarılı bir işletme hesabı veya bir sayfadan oluşan portföy sitesi oluşturulabilir.

Bu ücretsiz WordPress teması hem yeni başlayanlar hem de deneyimli hesaplar için çeşitli tasarım seçenekleri sunar. Flash yoluyla üstün bir performans sağlayabilirsiniz. Ayrıca sunduğu dökümantasyonlar ile temayı nasıl kuracağınız konusunda da size yardımcı oluyor.

Flash temasının hazır şablonlarına mutlaka göz atmanızı öneririz.

Özellikler:

 • Çeşitli tasarım seçenekleri
 • Kolay kurulum
 • Üstün bir hız performansı

News Portal

image 17

Bu ücretsiz WordPress teması, sade ve göz alıcı tasarımıyla derginiz için yaratıcı bir görünüm sunar. Bu temayı daha çok gazete, dergi, editoryal, kişisel blog ve yayıncılık gibi web sitelerinde kullanabilirsiniz. Çoklu demo seçenekleri, özel bileşenler, özel 404 sayfaları, canlı özelleştirme aracı ve başlık düzenleri gibi özellikler bu temayı öne çıkarmaktadır.

News Portal temasını kullanarak ihtiyacınıza göre sitenizi ayarlayabilirsiniz. Bu tema, site içeriğinizi canlı olarak düzenlemenize ve bunun sonucunda da zaman tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak canlı ön izlemeden yararlanmanıza yardımcı olur. Eğer bu konuda profesyonel değilseniz News Portal amatörler için de tema dokümantasyonu sunarak işlerini kolaylaştırır. SEO optimizasyonu, online dergilere özel tasarlanmış düzenler, çeşitli renk seçenekleri ve birçok cihaza duyarlılığı bu WordPress temasının diğer önemli özellikleridir.

Özellikler:

 • Sade ve şık bir tasarım
 • Canlı özelleştirici
 • SEO optimizasyonu

Spacious

image 18

Minimalist düzen seçenekleri ile Spacious web sitenizi ziyaret edenleri hemen etkileyecektir. Serbest çalışanlar, işletmeler, ajanslar bu tema yoluyla profesyonel bir site oluşturulabilir. Spacious, çeşitli şablonları, önceden oluşturulmuş türlü sayfa düzenleri ve 13 kadar özel widget alanlarıyla web sitenizi en iyi şekilde oluşturmanıza yardımcı olur. Bu tema sosyal bağlantılarınızı dahil etmek, sahibi olduğunuz markanın logosunu eklemek ve ön sayfa kaydırıcınızı kişiselleştirmek için size uyarlayıcılar sunmaktadır.

WooCommerce desteği, blog görüntü türleri, sayfa düzenleri ve şablonları; kişisel blog, işletme veya portföy web siteleri için oldukça kullanışlı olan bu temanın diğer özellikleridir.

Ayrıca Spacious temasının hazır şablonları da mevcuttur.

Özellikler:

 • Özel widgetlar
 • Kişiselleştirme seçenekleri
 • Mobil uyumluluk

Striker

image 19

Striker, basitçe uyarlanabilecek bir temaya ihtiyaç duyan amatör web site sahipleri veya işe sağlam bir başlangıç ile girmek isteyen blog yazarı kullanıcılar için uygun bir seçenektir. Bu temanın sunduğu tasarımlar size sitenizi istediğiniz gibi kişiselleştirebilme imkanı verir. Bu özelleştirebilme seçenekleri; arka plan, başlık, sosyal bağlantılar dâhil etme ve markanızın logosunu ekleme gibi içerikler barındırır.

Bu temada markamıza ait olan renk şemasını kullanabilirsiniz. Yerleşik kaydırıcılar web sayfasının üst kısmında bulunur ve bütün elektronik cihazlarınızda harika bir görünüm sunar. Eğer web sitesi konusunda veya tema içi uyarlamada tamamen tecrübesizseniz bu seçenek sunduğu geniş bir dökümantasyon belgesi ile size her aşamada yardımcı oluyor. https://wordpress.org/themes/striker/ adresi üzerinden temayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Özellikler:

 • Kullanıcı desteği
 • Tema konusunda özelleştiriciler
 • Üstün uyumlu tasarım ve sade bir estetik görsel

Virtue

image 20

Virtue, ham profesyoneller hem de yeni başlayan kullanıcılar için sunduğu Bootstrap tabanlı tema ile memnuniyet garantiliyor. İster bir pazarlamacı, blog yazarı veya ajans olun Virtue ile sitenizi mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bu tema etkili özelleştirme desteği ve sade tasarımıyla tam teşekküllü e-ticaret sitelerinizi başarılı bir şekilde kurmanızı, projelerinizi en iyi şekilde görüntülemenizi veya yalnızca blog sayfamıza odaklanmanızı sağlar.

Bu temanın en etkili özelliklerinden biri de SEO dostu olmasıdır. Bu özellik sitenizin arama motorlarında daha iyi görünmesine yardımcı olur. Ve arama motoru sonuç sayfasında daha iyi bir sıralamaya sahip olmanıza da yardımcı olur.

https://themes.kadencethemes.com/virtue/ adresi üzerinden canlı demo’ya göz atabilirsiniz.

Özellikler:

 • CSS3 ve HTML5 ile üretilmiştir
 • Modern bir tasarım
 • Güncelleme sıklığı
 • Mobil uyum ve tam bir uyarlılık

iFeature

image 21

iFeature ticaret acenteleri ve çevrimiçi mağazaların sahipleri düşünülerek hazırlanmıştır. Ancak sunduğu çeşitli özellikler ile bu temayı hemen her site içeriğinde kullanabilirsiniz. Sürükle bırak yoluyla oldukça kolay bir site oluşturma özelliğini size sunar. Bu tema kullanıcılara neredeyse sınırsız denecek kadar olanaklar sunar. Çeşitli tasarım seçeneklerini iFeature’de global olarak uygulanabileceğiniz gibi bunları sayfa bazında siz de özelleştirebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerle birlikte bu temayı tabletlerde, akıllı telefonlarda ve aklınıza gelebilecek bütün dokunmatik elektronik cihazlarda üstün uyumu ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece kullanıcılar web sitenizde bulunan bütün dikkat çekici öğelerle etkileşime geçebilir. Böylece ziyaretçilerinizin dikkatini çekip memnuniyetlerini sağlayabilirsiniz.

Özellikler:

 • Sürükle ve bırak sayfa özelliği
 • Dokunmatik cihazlarda ekran dostu bir tasarım
 • Işletme siteleri için üstün bir güvenirlik

Optimizer

image 22

Optimizer daha önce herhangi bir web sitesi deneyim olmayan tamamen amatör kullanıcılar için oluşturulmuş bir WordPress temasıdır. Dokunmatik ekrana duyarlı ve mobil uyumludur. Sunduğu bu özelliklerle temanınızı sitenize kolaylıkla uyarlayabilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Canlı düzenleyiciler, kişiselleştirme özellikleri, ikili bir açılış sayfasına sahip olmak için resim kaydırıcıları dahil etme seçeneği ve güçlü temalar Optimizer’ın diğer özellikleridir. Bu temadan ajanslar, küçük işletmeler, serbest çalışanlar gibi çeşitli meslek grupları yararlanabilir.

Optimizer teması hazır şablonlarına göz atabilirsiniz.

Özellikler:

 • Tam bir web site özelleştirmesi için bu tema sürükle ve bırak seçeneğini sunar
 • Hızlı sayfa yükleme seçeneği ve SEO optimizasyonu içerir
 • Son derece duyarlı ve üstün bir güvenirliğe sahiptir
 • Gelişmiş bir header özelleştirmesi vardır

MH Magazine Lite

image 23

MH Magazine Lite, dergi siteleri için sahip olduğunuz bir başka WordPress temasıdır. Bu temayı sitenize kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. Kullanışlı kategori sekmeleri, reklam yerleştirme özelliği ve ön sayfa kaydırıcısı sitenizi mükemmel bir hale getirmenize yardımcı oluyor. Özellikle sürükle bırak özelliği size çok yönlü bir kullanım ve dinamik bir site yapısı sağlıyor.

Bu temayla neredeyse her niş için tasarım yapabilir ve sitenizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu temanın ücretsiz sürümü sahip olmak isteyeceğiniz bütün özellikleri içermekle birlikte isterseniz Premium temasına da yükseltebilirsiniz.

MH Magazine Lite temasını ücretsiz indirin.

Özellikler:

 • Bütün modern tarayıcı cihazlarını destekler
 • SEO optimizasyonu sunar
 • Sürükle bırak özelliğine sahiptir
 • Üstün bir hız performansı ve güvenirlik sunar

Moesia

image 24

Işletme web sitenizi bu tema sayesinde isterseniz modern isterseniz de geleneksel bir yapı ile buluşturabilirsiniz. Sitenizi istediğiniz gibi özelleştirebilme olanağını sunan bu tema üstün bir esneklik ve profesyonellik içerir. Ayrıca bu WordPress teması yeni başlayanlar için de oldukça uygun bir ücretsiz başlangıç temasıdır.

Moesia özellikle ana teması ile ön plana çıkar. Ana teması size 11 tane özel ve önceden oluşturmuş, ayrıca hepsi tasarlanabilme özelliğine sahip istediğiniz gibi seçim yapıp düzenleyebileceğiniz bloklar sunar. Bu WordPress temasına sahip olmak size sosyal medya hesaplarınızı entegre etme imkanını verir. Böylece sosyal medya yoluyla ziyaretçileriniz sizinle bağlantı kurabilir. Bu yüzden amacınıza çok daha kolay ve etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Özellikler:

 • Paralaks arka plan kullanımı
 • Sayfa bloklar yoluyla kolay bir ana sayfa özelleştirmesi imkanı
 • Çeviriye sahip ve tercihinizi sunulan sayısız sosyal ikonlar

Corporate Plus

image 25

Profesyonel ve kurumsal portföyler için bu tema tüm ihtiyaçlara cevap veriyor. Minimal ve oldukça çekici seçenekler sunan Corporate Plus, tüm işletme web sitelerine hitap ediyor. Bu tema ile birlikte ana sayfanız tam genişliğe sahip bir kaydırıcı, tam işlevsel tek sayfalık bir görünüm, servis ve iletişim bölümü kazanacaktır.

Corporate Plus , WooCommerce uyumu ile işletme tekliflerinizi genişletebilirsiniz. Böylece dijital ve fiziksel ürünleri kendi sitenizde rahatlıkla satabilirsiniz.

Corporate Plus temasının canlı demosuna hemen göz atın.

Özellikler:

 • Birçok kişiselleştirme imkanı sunar
 • Kenar çubuğu alanları ve oldukça gelişmiş özel bileşen seçenekleri
 • Gelişmiş kaydırgaç türleri ve özel CSS
 • Üstün bir duyarlılık ve çeviri desteği
 • Tam bir WooCommerce uyumu

One Page Express

image 26

Popüler tek sayfa tema seçeneklerinden biri de One Page Express. Bu ücretsiz WordPress teması ile ziyaretçilerinizin sayfanızı ne zaman ve nasıl deneyimleyecekleri konusunda tam bir kontrol sağlayabilirsiniz. Bu tema ile birlikte 30’un üzerinde içerik bölümünü dahil etme seçeneğine kavuşur ve aynı zamanda önceden tasarlanmış ana sayfaya da sahip olursunuz.

Sürükleyip bırakma özelliği sen sitenizi kişiselleştirme konusunda size tam destek sağlar. Her konu için kullanabileceğiniz bu tema özellikle portföy sayfaları ve işletme siteleri için çok uygun bir seçenektir. Canlı demoya göz atın.

Özellikler:

 • Özelleştirici yoluyla canlı içerik oluşturma
 • Video desteği ve slayt gösterisi ile arka planlar
 • Özelleştirilebilir bir düzen ve içerik blokları

Athena

image 27

Etkileyici bir sen sitesi için Athena size çok iyi seçenekler sunuyor. Bu ücretsiz WordPress teması blog yazarları, reklam içerikleri ve işletmeler için oldukça uygundur. Athena’nın kullanıcılarına sunduğu özellikler; kolay kullanıma sahip bir resim kaydırıcısı, zengin içerikli bir blog düzenleme alanı, animasyonlu ilanlar ve daha birçok kişiselleştirme seçeneği.

Bu seçenekler arasında widget alanları, renk tercihleri, sosyal medya bağlantıları ve çeşitli menüler bulunuyor. Athena’nın kullanıcılar tarafından en faydalı bulunan özelliği ise canlı özelleştiricidir. Bu özellik kullanıcılara zaman tasarrufu da sağlıyor.

Özellikler:

 • Canlı özelleştirici yoluyla kolayca site kurabilme
 • Fotoğrafçılar, blogcular, işletmeler ve kreatif ajanslar tarafından kullanılabilme özelliği
 • Bileşen bölgeleri, renk seçenekleri, menüler gibi çeşitli düzenleme seçenekleri

Edge

image 28

Edge ile blog sitenizi kusursuz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu ücretsiz WordPress teması, düzgün ve basit bir görünüm sunuyor. Profesyonel ve güçlü tasarlanmış bir web sitesi, özelleştirilebilme özelliğine sahip şablonlar bu temanın diğer özellikleri.

Ayrıca beyaz zemin bu temanın estetik görüntüsünü güçlendiriyor. Eğer bir kurumsal  siteye veya bir ajans sitesine ihtiyacınız varsa bu WordPress teması sağladığı şablonlarla mükemmel bir seçenek sunuyor

Özellikler:

 • WooCommerce uyumluluğu ve sosyal medya entegrasyonu
 • Duyarlı ve şık bir tasarım
 • SEO dostu

Make

image 29

Bu ücretsiz tema akıllı ve işlevsel bir tasarım sunuyor. Ayrıca Make, web sitenizi tam olarak ihtiyaçlarınıza uygun ayarlamanıza yardımcı olan ücretsiz bir temadır. Kolaylık sağlayan bir sürükle ve bırak sayfa düzenleyici ve sınırsız sayıda özelleştirme seçeneği sunan bu eşsiz WordPress teması size üstün bir kişiselleştirme sunar. Sayfa düzeniniz üzerinde temanız sayesinde tam bir kontrole sahip olabilirsiniz ve web içeriğinizi vizyonunuza uygun bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Make ile, bir e ticaret sayfası, profesyonel bir oluşturabilir ya da sadece minimalist ve içerik odaklı olan bir blog tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, Make, tam genişlikte bannerlar, galeriler ve sütunlat gibi birçok tasarım öğesi sunar.

Özellikler:

 • Özel markalama seçeneği
 • Tam genişlikli düzen seçeneği
 • Google Fonts uyumu ile tipografi kontrolü
 • Hazır bir child tema

Shoplsle

image 30

Shoplsle, WooCommerce uyumlu ücretsiz bir WordPress teması arayanlar için en iyisidir. ShopIsle ile profesyonel görünüme sahip bir e-ticaret mağazası sahibi olabilirsiniz. Bu tema size özelleştirilebilir içerik alanları, pralaks efektleri, ekran görüntüleri gibi özellikler sunar.

ShopIsle, temanızı özelleştirme olanağı sağlar. Örneğin, temayı tek sayfalık bir web sitesi olarak kullanabilirsiniz ya da tamamen işlevsel olan bir çevrimiçi mağazaya dönüştürebilirsiniz. Bu temayı türlü web sitesi geliştiricileri ile bütünleştirebilirsiniz. Ayrıca Shoplsle temasının bir çok hazır şablonu mevcut.

Özellikler:

 • Zarif ve basit bir görünüş
 • Oldukça esnek bir tasarım
 • WooCommerce uyumu
 • Çeviri desteği

The Minimal

image 31

Adından da anlaşıldığı üzere The Minimal, basit bir ücretsiz WordPress temasıdır. Bu sebeple, daha çok blog yazarları, gazeteciler ve dergiler için öneriyoruz. Ayrca dağınık bir görünüm istemeyen daha  birçok web sitesi de bu tasarımdan yararlanabilir. The Minimal yoluyla içeriğinizi tamamıyla spot durumuna getirebilirsiniz.

Bu temanın sosyal bağlatılar, popüler yayınlar, son yayınlar gibi bileşenlerini blogunuzda kullanarak web sitenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve içeriğinizi en iyi hale getirerek okuyucularınıza sunabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak The Minimal, web sitenizi  üst sıralara taşıyacak arama motoru dostu bir yapıya da sahiptir.

Özellikler:

 • Sade bir düzen ve tasarım
 • Üstün bir duyarlılık ve SEO optimizasyonu
 • Alt tema uyumu

FlatOn

Flaton

Minimalizm son yıllarda yükselişe geçmiştir. Bu tema da size sade ve şık bir görünüm sunuyor. Böylece odakları yalnızca içeriğinizin üzerine çekebilirsiniz. FlatOn çok stilli tasarlanmış ücretsiz bir WordPress temasıdır. Çok az çabayla etkileyici ve çeşitli web siteleri tasarlamak için bu temayı kullanabilirsiniz.

FlatOn; ajanslar, işletme sahipleri ve serbest çalışanlar için oldukça uygun bir seçimdir.

Çeşitli geliştiriciler ile temaya özel CSS ekleyebilir, stil sayfasıyla uğraşmadan kod ekleyebilirsiniz.

Özellikler:

 • Çeşitli tipografi ve renk seçenekleri
 • Çok sayıda dökümantasyonlar bulunmaktadır
 • Mobil uyumlu bir tasarım
 • Özel yazı seçenekleri

Freesia Empire

image 32

Ücretsiz ve çok amaçlı bir WordPress tema seçeneği aradığınızda bu tema kaliteli bir kullanım sunar size. Freesia Empire özelleştirme konusunda da oldukça fazla seçenek ve birçok web sitesi stili içerir.

Bu hafif ama fazlasıyla fonksiyonal  tasarım web sitenizi en iyi şekilde oluşturmanıza imkan sağlıyor.  Bu tema birçok işlevsel eklenti seçeneğiyle kolayca çalışır. Böylece bağlantı kurabilir, satış yapabilir ve web sitesi ziyaretçilerinize iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz. Bu WordPress teması aynı zamanda iletişim bilgisi ve görsel galleri gibi web siteler için çeşitli şablonları da içerir. Bunların her biri nişe göre olan kenar çubuklarına sahip özel bileşenlerdir. Yani sayfa düzeninizi hedef kitlenize göre istediğiniz gibi  tasarlayabilirsiniz.

Freesie Empire temasının hazır şablonlarına göz atmayı unutmayın.

Özellikler:

 • WP-PageNavi gibi oldukça popüler eklentileri destekliyor
 • Çevirme desteği ve kolaylıkla özelleştirilebilme
 • WooCommerce desteği

Accelerate

image 33

Accelerate çok amaçlı ücretsiz bir  WordPress teması olarak bloglar, iş siteleri, portföyler ve e-ticaret mağazaları dahil olmak üzere neredeyse her türlü web sitesi oluşturmak için uygundur. Bu tema sunduğu seçenekler ile sitenizdeki görsellere özellikler ekleyerek görüntülemenize olarak sağlar. Ayrıca beyaz alan odağı içeriğinize çeker.

Ayrıca, Accelerate, çokça faydalı destekleyiciler ve kolay tasarım sağlayan araçlar sunar. Hem yeni başlayan site sahipleri hem de deneyimli geliştiriciler için bu tema oldukça kolay bir kullanım ve esneklik sağlar.

Özellikler:

 • Profesyonel bir görünüş, sadelik ve kullanım kolaylığı
 • Portföy web siteler, kişisel bloglar ve işletmeler için kullanılabilir
 • Üstün bir hız için optimizasyonu sağlanmıştır

Portfolio Lite

image 34

Portfolio Lite ücretsiz WordPress tema tercihi, sanatçılar, tasarımcılar, fotoğrafçılar için oldukça uygun. Bu tema minimal ve fazlasıyla modern bir web sitesi sunuyor. Bu WordPress temasının  slayt gösterisi ve ekran şablonu sitenizi en iyi şekilde gösterebilir.

Ayrıca daha geleneksel bir görünüme kavuşmak için çok sütunlu portföy düzeni de kullanabilirsiniz. Bu tema size çeşitli özelleştirme seçenekleriyle arka plan, başlıklar ve menünüz üzerinde tam bir kontrol sahi

Özellikler:

 • Yaratıcı bir site isteyen kişiler için tasarlandı
 • Sınırsız sayıda galeri sayfaları içerir
 • Minimal ve şık bir tasarımdır
 • WooCommerce ile uyumlu

TheFour Lite

image 35

Bu tema alışıldık ücretsiz WordPress temalarının kişiselleştirme özellikleri ile birlikte size arka plan başlıklar ve menülerin tam kontrolünü de sunuyor. Böylece web sitenizin çalışmalarını istediğiniz gibi kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Eğer yaptığınız işe uygun zarif bir modern bir tema arıyorsanız bu tema tam size göredir. Bu temayla kişisel bloğunuzu, işletmenizi hızlı ve kolayca oluşturabilirsiniz.

TheFour Light web sitenizin ziyaretçileri ilk görünümde çekici ve geniş bir başlık sunuyor. Aynı zamanda ana sayfanızda referans, portföy veya müşteri gibi sunumlarınızı sergileyebileceğiniz üçlü bölme desteği de bulunuyor. Bu temayı oldukça kolay bir şekilde kurup ayarlayabilirsiniz. Ayrıca esnek özelleştirme seçenekleri web sitenizi istediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlıyor.

Özellikler:

 • Kolay bir kurulum ve basit ayarlanabilirlik
 • Portföy ve referans desteği
 • Esnek bir kişiselleştirme seçeneği ile  site düzenini değiştirme
 • Detaylı dökümantasyonlar ile yardım desteği
 • Jetpack desteği

Zigcy Lite

image 36

Zigcy Lite, zarif ve şık bir WordPress temasıdır. Bu temayı kullanarak online satış sitenize kullanıcı dostu özellikler hız ve optimizasyon dahil edebilirsiniz. Bu WordPress teması mobilya mağazası, moda mağazası ve elektronik mağazası olmak üzere 3 tane önceden hazırlanıp sunulmuş demoya sahiptir. Tüm demaların hepsini tek bir buton yoluyla içeriye aktarabilme imkanınız da bulunuyor. Tüm bunlarla birlikte 4 tane eşsiz sayfa ve çeşitli yazı düzenlerine sahip iki tane WooCommerca arşiv düzeniniz de mevcuttur.

Zigcy Lite, kaydırgaç bölgesi, kişiye özel kişiselleştirebilir bir ana sayfa, 4 adet sayfa ve 4 yazı tipi gibi özelliklere de sahiptir. Bu SEO optimizasyonlu tema, sağladığı hızla da e-ticaret sitenizin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Özellikler:

 • Canlı özelleştirici ile web sitenize canlı ön izleme özelliği sağlıyor
 • Oldukça fazla yazı düzenleri ve farklı sayfalar içeriyor
 • SEO optimizasyonu ve yüksek bir hız sunuyor

EightyDays Lite

image 37

EightyDays Lite, Seksen Günde Devri Alem romanından esinlenerek tasarlanmıştır. Bu tema seyahat ve kişisel bloklar için oldukça uygun bir seçenektir. Yediğiniz yemekleri gezdiğiniz yerleri ve anılarınızı paylaşmak için bu temayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu ücretsiz WordPress teması ana sayfanızdan önemli gönderilerinizi gösterebilmenize ve bu yolla etkileyici bir galeri oluşturmanıza yardımcı oluyor. Bu tema aynı zamanda sağladığı hız ile birlikte okuyucularınıza uzun içerikli paylaşımlarınızı kolay bir şekilde okuyabilme imkanı veriyor. Tüm cihazlarda kusursuz bir şekilde çalıştırabileceğiniz bu tema yüksek bir duyarlılığa sahiptir. Kullanım kolaylığı, hafiflik ve hız EightyDays Lite’ın diğer özellikleridir.

Özellikler:

 • Üstü bir duyarlılık ve tüm elektronik cihazlarda kusursuz şekilde çalışma olanağı
 • Hafiflik, hız ve SEO optimizasyonu
 • Okuyuculara uzun içerikli yazıları rahatlıkla okuyabilme desteği

Yosemite Lite

image 38

Kişisel bir blog arayanlar için Yosemite Lite oldukça uygun bir seçenek. Bu tema minimal ve sade bir alternatif sunar. Özellikle seyehat, moda gibi siteleriniz için klasik düzen içeren Yosemite Lite’ı kullanabilirsiniz.

Bu tema size kolay ayarlanabilir yönüyle de yardımcı oluyor. Böylece istediğiniz görselleri yükleyip hemen etkileşim sağlamaya başlayabilirsiniz. Bu yüksek duyarlılığa sahip temayı bütün cihazlarda sorunsuz kullanabilirsiniz.

Özellikler:

 • Gösterişli bir tema istemeyenler için sade ve şık bir seçenek
 • Kişisel, seyahat veya yaşam tarzı blogları için kusursuz tasarım
 • Dil desteği ve çeşitli tarayıcılara duyarlılık

İlgili İçerik: Wordpress Nedir? – A’dan Z’ye Wordpress’in Avantajları

Artık web siteniz daha hızlı!

Bu yazımızda önerilen 35 adet temadan herhangi birini seçerek web sitenizi eskisinden çok daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Yazımızın sonuna geldik. Wordpress temaları, eklentileri, SEO ve benzeri diğer konular hakkında bir çok yeni yazımız yakında yayınlanacaktır. Takipte kalarak en güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz. Takipte kalın, hoşçakalın.

Kullanıcılarımız Ücrestiz Wordpress Temaları ile ilgili bunları da sordu.

 • WordPress tema ücretsiz Türkçe
 • WordPress kurumsal tema ücretsiz
 • Wordpress Tema R10.
 • En iyi ücretsiz WordPress Temaları
 • WordPress blog teması ücretsiz
 • Themeforest ücretsiz temalar
 • WordPress full tema
 • WordPress ücretsiz tema indir

İlgili Yazılar

1 Yorum

 1. make money fast - -

  Nice i really enjoyed reading your blogs. Keep on posting. Thanks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir