Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Volkswagen Fiyatlarıyla Sarsıldı: 700 Bin TL Altı Araba Kalmadı

Volkswagen Fiyatlarıyla Sarsıldı: 700 Bin TL Altı Araba Kalmadı

Türkiye'nin önde gelen otomobil markalarından biri olan Volkswagen, haziran ayı fiyat güncellemeleriyle tüketicileri şaşırttı. Dolar kurundaki artışa bağlı olarak yapılan zam, 700 bin TL altında araç bulma umutlarını da tüketti. Bu haberde, Volkswagen'in yeni fiyat listesinin detayları ve güncellenen modellerin fiyatlarına değineceğiz.

Ufuk ATAMAN Ufuk ATAMAN - - 2 dk okuma süresi
338 0
poloo

Fiyatlar Uçtu: 700 Bin TL Altı Araba Yok!

Volkswagen’in güncel fiyat listesine göre, 700 bin TL altında bir Volkswagen modeli bulunmamaktadır. Bu durum, birçok tüketici için büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Markanın en ekonomik aracı olan Polo’nun fiyatı 718 bin TL’ye yükselirken, popüler model Golf’ün fiyatı da 913 bin TL seviyesine çıkmıştır.

Zam Yağmuru İkinci El Piyasasını da Vurdu

Sadece sıfır araçlarda değil, ikinci el piyasasında da Volkswagen araçların fiyatlarında artış gözlenmektedir. Bu durum, araç sahibi olmak isteyenleri alternatiflere yönlendirmekte ve bütçelerini zorlamaktadır. Türkiye’de satılan ikinci en uygun fiyatlı Volkswagen modeli olan T-Cross’un fiyatı da 897 bin TL’ye yükselmiştir.

Volkswagen’in Diğer Modelleri de Pahalı

Volkswagen’in ülkemizde satışa sunduğu diğer modeller olan T-Roc, Tiguan ve Passat da oldukça yüksek fiyat etiketleriyle satılmaktadır. Bu modellerin fiyatları, 1 milyon TL’nin üzerinde seyretmektedir. Tüketici, bu fiyatlar karşısında alternatif markalara yönelmek zorunda kalabilmektedir.

Tüketici Talepleri Karşılanamıyor

Volkswagen’in yeni fiyat listesiyle birlikte, 700 bin TL altında araç bulma umudu tükenmiştir. Tüketici, sağlamlığı ve yapısıyla öne çıkan Volkswagen markasının daha uygun fiyatlı modellerine erişim sağlayamamaktadır. Bu durum, otomobil sahibi olmak isteyenlerin alternatif arayışlarına yönelmelerine neden olmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir