Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yağışlar Ne Zaman Etkisini Kaybedecek? Orhan Şen’den Yanıt Geldi

Yağışlar Ne Zaman Etkisini Kaybedecek? Orhan Şen’den Yanıt Geldi

Türkiye'nin bazı bölgeleri şiddetli yağışlarla mücadele ederken, halk merakla yağışların ne zaman sona ereceğini ve hangi bölgelerde etkili olacağını öğrenmek istiyor. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bu sorulara cevap verdi.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
138 0
Yağışlar Ne Zaman Etkisini Kaybedecek? Orhan Şen'den Yanıt Geldi

Yağışların Etkili Olacağı Bölgeler

İç Anadolu’da Ankara, Karadeniz’de ise Samsun şiddetli yağışların etkisi altına girdi. Türkiye genelinde yağışlar ne kadar süreyle devam edecek ve hangi bölgelerde etkili olacak? Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün Türkiye genelinde öğleden sonra yağışlar devam edecek. Sabah saatlerinde Samsun ve çevresini etkileyecek olan yağışlar, öğlen saatlerinden itibaren sona erecek. Aynı zamanda Muğla, İzmir’in doğusu, Aydın’ın iç kesimleri, Afyon, Kütahya’nın güneyi, Ankara, Sivas ve Kayseri gibi bölgelerde öğleden sonra kuvvetli yağışlar bekleniyor” şeklinde açıklama yaptı.

Yağışlar Bir Süre Daha Devam Edecek

Şiddetli yağışlar bir süre daha Türkiye’yi terk etmeyecek. Prof. Dr. Orhan Şen, “Bu yağışlar önümüzdeki 1 hafta daha devam edecek. Hafta içerisinde iç bölgelerde etkisi azalacak. Ancak perşembe günü Trabzon-Hopa arasında Doğu Karadeniz’de kuvvetli yağışlar görülecek. Hafta sonunda ise Ege’nin kuzeyi, Marmara ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yine kuvvetli yağışlar bekleniyor” dedi.

32 İl İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Prof. Dr. Orhan Şen, olası sel baskınlarına karşı vatandaşları uyardı. “Şiddetli yağışlar başladığında altgeçitleri kapatmalı, araçlarımızı yüksek yerlere park etmeliyiz. Dibi görünmeyen sulara girmemeliyiz” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Yağışların etkisini kaybedeceği ve hangi bölgelerde daha fazla hissedileceği merak konusu olurken, Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen’in açıklamaları, halka bu konuda bilgi sağlamaktadır. Vatandaşlar, Prof. Dr. Şen’in uyarılarını dikkate alarak güvenli önlemler almalı ve sel baskınlarına karşı hazırlıklı olmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir