Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası, Tahsili Gecikmiş Alacaklar İçin İndirim İmkanı Sunuyor!

Yapı Kredi Bankası, Tahsili Gecikmiş Alacaklar İçin İndirim İmkanı Sunuyor!

Yapı Kredi Bankası, tahsili gecikmiş alacaklarını varlık yönetim şirketlerine satma kararı alarak, borçlu müşterilere özel bir fırsat sunuyor. Banka, borçluların kredi ve kredi kartı borçlarına indirim imkanı sağlayan bu uygulama ile hem tahsilat sürecini kolaylaştırıyor hem de müşterilere borçlarını ödeme konusunda esneklik sağlıyor. Detaylar haberimizde!

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
122 0
Yapi Kredi Bankasi Tahsili Gecikmis Alacaklar Icin Indirim Imkani Sunuyor

Yapı Kredi Bankası, Tahsili Gecikmiş Alacakları Varlık Yönetim Şirketlerine Devrediyor

Yapı Kredi Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile tahsili gecikmiş alacaklarını varlık yönetim şirketlerine devrettiğini duyurdu. Bankanın yönetim kurulu kararıyla, toplam 1.070.401.580,94 TL tutarındaki tahsili gecikmiş alacaklar, Birleşim Varlık Yönetim A.Ş., Dünya Varlık Yönetim A.Ş., Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. ve Sümer Varlık Yönetim A.Ş.’ye 333.500.000,00 TL bedelle satıldı. Bu uygulama, bankanın tahsil edemediği alacakları varlık yönetim şirketlerinin sorumluluğuna devretmesini ve müşterilere özel indirim imkanları sunabilmesini sağlıyor.

Kredi ve Kredi Kartı Borçlarına İndirim İmkanı

Varlık yönetim şirketlerine devredilen tahsili gecikmiş alacaklar, borçlu müşterilere avantajlar sunuyor. Bu alacaklar, yasal işlemlere rağmen tahsil edilemeyen borçlardan oluşuyor. Varlık yönetim şirketleri, bu zor tahsilat sürecinde müşterilere özel indirimli teklifler sunarak borçlarını ödemeyi daha cazip hale getiriyor. Örneğin, varlık yönetim şirketi, 100.000 TL tutarındaki bir alacağı yaklaşık 60.000-70.000 TL gibi bir bedelle müşteriden tahsil etmeyi teklif edebiliyor. Bu durum, borçlu müşteri için borcunun önemli bir kısmından kurtulma fırsatı yaratırken, şirket de kazanç elde etme imkanı buluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir