Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yatırımcılar Gram ve Ata Altınına Hücum Ediyor: Altın Yükselir Mi?

Yatırımcılar Gram ve Ata Altınına Hücum Ediyor: Altın Yükselir Mi?

Altın piyasasında rekorlar ardı ardına kırılırken, altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceği konusunda merakla tahminlere yöneliyor. Kapalıçarşı'da gün içinde 1.515 liraya kadar çıkan gram altın, kıyafetlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Kuyumcular, altın fiyatları hakkında açıklama yaparken, gram ve ata altının en çok talep gören ürünler olduğunu belirtiyorlar.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 3 dk okuma süresi
140 0
Yatırımcılar Gram ve Ata Altınına Hücum Ediyor: Altın Yükselir Mi?

Altın Fiyatları Yeni Rekorlar Kırıyor

Gram altın, ekranlarda 1.487 TL’ye kadar yükselerek Kapalıçarşı’da rekor seviyeleri zorluyor. Altın piyasaları haftaya yeni rekorlarla başlarken, Kapalıçarşı’da gün içinde 1.515 liraya kadar azaltmaya yöneliklerin dikkat çekiyor. Güne yükselmeyle başlayan altının gram fiyatı 1.490 lira işlem seviyesinde görüyor. Gün değer kazancı kazançlarıyla birlikte altın, 1.500 TL’lik beklenti aşarak Kapalıçarşı’da yükselişini sürdürüyor.

ONS Altın ve Amerika’daki Gelişmeler

ABD’deki birikim verileri ve faiz kararlarının altın fiyatlarını etkilemesi bekleniyor. Dolar rejiminin 103 seviyesinde tutunmasına rağmen Fed’in faizleri sabit bırakacağı beklentiler artıyor. Bu durum, ons altın fiyatını etkileyerek 1.951 dolara kadar gerilemesine neden oluyor.

Talep Devam Ediyor

Yatırımcılar arasında gram ve ata altın en çok tercih edilen ürünler olarak öne çıkıyor. Gram altın fiyatlarının yukarı yönlü hareket edebileceği tahmin ediliyor. Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor ve ons altın bin 970 dolara ulaştı. Ons üzerindeki artış, gram cinsinden da yansıyor. Kapalıçarşı’da gram altın bin 504 liradan, çeyrek altın 2 bin 450 liradan, yarım altın 4 bin 900 liradan ve ata tanrısı ise 10 bin 50 liradan satılıyor.

Kuyumcuların Görüşleri ve Talep Durumu

Kapalıçarşıyı Emir Engin, altının haftaya hareketli bir başlangıç ​​yapmaya başladığını belirtiyor. Altın fiyatlarının seçim öncesi bin 500 TL değerine kadar geldiğini ifade eden Engin, şu anda gram altının bin 504 TL, çeyrek altının 2 bin 450 TL, yarım altının 4 bin 900 TL ve ata altınının ise 10 bin 50 TL olduğunu söylüyor. Engin’e göre altının yönü ilerleyen günlerde yukarı olacak ve beklediği en çok ata lirası ve gramında gizli olarak görülüyor. Ancak tutuklanma konusunda yaşanan problemlerin düğünün beklemeye geçildiği de belirtiliyor.

Yatırımcılar, altın fiyatlarının geleceği hakkında merakla beklerken, gram ve ata altının talep görmeye devam ettiği ve altın fiyatlarının yükseleceği öngörüsüyle hareket ettikleri görülüyor. Altın fiyatlarındaki gelişmeler, akılda kalıcı ve kuyumcular için düşüncelerin takip edilmesi gereken bir konu olarak ön plana çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir