Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. YouTube Para Kazanmanın Koşullarını Değiştirdi: Artık 500 Abone Yeterli!

YouTube Para Kazanmanın Koşullarını Değiştirdi: Artık 500 Abone Yeterli!

YouTube, içerik üreticisi olmak isteyenler için heyecanla beklenen bir iyileştirmeyi gerçekleştirdi. Video platformu, para kazanma koşullarını kolaylaştırarak içerik üreticilerinin hayallerini gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
126 0
YouTube Para Kazanmanın Koşullarını Değiştirdi: Artık 500 Abone Yeterli!

Yeni Koşullarla Para Kazanma Daha Kolay Hale Geldi

Artık YouTube iş ortağı programı dahilinde para kazanmak için karşılanması gereken koşullar oldukça basitleştirildi. Daha önce en az 1000 aboneye sahip olmak ve yıl boyunca 4 bin saat izlenme veya son 90 gün içinde 10 milyon Shorts görüntülemesi gerekiyordu. Ancak yeni düzenlemeyle birlikte içerik üreticileri, daha hızlı bir şekilde para kazanma fırsatına sahip olacak.

Yeni Koşullar Neler?

İçerik üreticileri artık YouTube iş ortağı programına katılmak için aşağıdaki yeni koşulları karşılamaları gerekmektedir:

  • En az 500 aboneye sahip olmak
  • Son 90 gün içinde 3 adet herkese açık video yüklemek
  • Yıl boyunca 3 bin izlenme saati veya son 90 gün içinde 3 milyon Shorts görüntülemesi elde etmek

Eğer içerik üreticileri bu yeni koşulları sağlıyorsa, YouTube İş Ortağı programına başvurarak birçok avantaja sahip olabilecekler. Kanal üyelikleri, bahşiş araçları ve kendi ürünlerini tanıtma imkanı gibi birçok özellik içerik üreticilerine sunulacak.

Türkiye’de de Geçerli Olacak

Bu yeni düzenleme şu anda ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Tayvan ve Güney Kore’de uygulanmaktadır. Ancak yakın gelecekte diğer ülkelerde de bu koşulların değiştirilmesi beklenmektedir. Türkiye’nin de bu yeni koşulların geçerli olduğu ülkeler arasında yer alması tahmin edilmektedir.

YouTube, içerik üreticilerine sunduğu kolaylıklarla her geçen gün daha fazla kişiyi teşvik etmekte ve video platformunun çeşitliliğini artırmaktadır. Bu gelişmeyle birlikte daha fazla içerik üreticisi, hayal ettikleri kitleye ulaşarak kendi markalarını oluşturma fırsatı yakalayacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir