Medya Uzmanı Haberin Sesi
  1. Medya Uzmanı
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Zam Fırtınası Devam Ediyor! Dokuz Otomobil Modeline Zam Geldi

Zam Fırtınası Devam Ediyor! Dokuz Otomobil Modeline Zam Geldi

Otomobil fiyatlarındaki zam furyası durmak bilmiyor. Döviz kurlarındaki artışın etkisiyle üç otomobil markasının dokuz modeline zam geldi. Detaylar haberimizde...

Deniz Nagehan S. Deniz Nagehan S. - - 2 dk okuma süresi
138 0
Otomobil fiyatlarındaki zam furyası durmak bilmiyor. Döviz kurlarındaki artışın etkisiyle üç otomobil markasının dokuz modeline zam geldi. Detaylar haberimizde...

Otomobil Fiyatlarına Yeni Zamlar Geldi

Otomobil sektöründe zam haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Döviz kurundaki artışın etkisiyle üç otomobil markasının toplamda dokuz modeline bugün zam yapıldığı duyuruldu. Otomobil alıcıları için beklenmedik bir haber olan zam, seçim sonrası kurdaki rekor artışlarla birlikte gerçekleşti.

Zam Oranları Markalar Arasında Değişkenlik Gösteriyor

Geçtiğimiz hafta Renault, Fiat ve Seat markaları yüzde 4-5 arasında zam yapmıştı. Bu önceki zam öncesinde ise 11 otomobil markasının fiyatları yaklaşık yüzde 10 oranında artmıştı. Dün ise yedi farklı marka tarafından 37 otomobil modeline yüzde 5 ila 21 arasında zam yapıldığı açıklanmıştı.

MarkaZam Oranı
Skoda%12-13
Ford%10
Hyundai%8-9
Toyota%8,5

Bugün ise otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci, Skoda’nın dört modeline yüzde 12-13, Ford’un üç modeline yüzde 10 ve Hyundai’nin iki modeline yüzde 8-9 oranında zam geldiğini duyurdu. Ayrıca, Toyota’nın tüm modellerine de cumartesi günü yüzde 8,5 zam yapıldığı belirtildi.

Otomobil fiyatlarındaki sürekli yükseliş, otomobil alıcılarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yüksek zam oranları, birçok kişinin otomobil alım kararını ertelemesine veya alternatif arayışlarına yönelmesine neden olabilir. Otomobil sektöründeki fiyat artışlarının ne zaman durulacağı ise merak konusu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir